06.02.2023 09:30
Home Politike Faqe 378

Politike

..

Jamarbër Malltezi, ‘ambjentalisti’ i papunë që u bë miliarder falë vjehrrit: 35 pasuri të...

Ndërsa Sali Berisha ka thirrur në 11 shkurt një protestë kundër korrupsionit të pretenduar, dhëndri i tij, Jamarbër Malltezi, ‘noton’ në luks dhe në...

Kurti pranon planin franko-gjerman për arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë me dije sot se do të pranojë propozimin franko-gjerman për arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi. Pas një takimi...

Dëshmitarja misterioze/ Avokati çon në Apel fakte të reja: Vjedhja e floririt në Krrabë...

Drejtësia re ende nuk po merr iniciativën për të hetuar pasuritë e politikanëve të lartë në Shqipëri edhe kur mbi ta ka denoncime konkrete....

Komisioni i Berishës si vrimë në ujë

Kush i ka jetuar vitet ‘90-të në kapërcyellin ‘91-‘92 e mban mend një farë Xhon McGou që Saliu e nxirrte tribunave dhe ekranit që...

Tërmeti katastrofik, BE mobilizon mbi 10 ekipe shpëtimi për të ndihmuar Turqinë

Më shumë se 10 ekipe shpëtimi janë mobilizuar nga Bashkimi Europian për të ndihmuar Turqinë pas tërmetit që goditi Turqinë. Komisioni Europian në një deklaratë...

Debati për rrugën “Ibrahim Rugova”, Veliaj: “Rruga është zgjatur me 300 metra; Bashkë me...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka sqaruar në një intervistë për ‘Top Neës’ se rruga “Ibrahim Rugova” nuk është shkurtuar, siç është...

Turqia nuk gjen qetësi, përsëriten lëkundjet e orëve të para të mëngjesit

Turqia nuk po gjen qetësi sa i përket lëkundjeve të tërmetit. Pas atij të orëve të para të mëngjesit me magnitudë 7.8 që shkaktoi...

Temperaturat e ulëta, Rama: Kini kujdes përdorni goma dimri në zonat ku ka borë...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për temperaturat e ulëta që kanë prekur vendin. Rama këshillon qytetarët të kenë kujdes. “Vendi është përfshirë nga temperatura shumë...

Kryeministrja serbe kërkon falje që Kosova u cilësua Republikë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se në një prej raporteve të publikuara në ueb-faqen e Qeverisë serbe ishte shkruar Republika e Kosovës, duke...

Milaim Zeka: Albin Kurti ia dorëzoi Vuçiçit veriun e Kosovës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti e ka dorëzuar veriun e vendit tek presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Kështu u shpreh analisti Milaim Zeka në...