25.09.2022 05:57
Home Politike Faqe 312

Politike

Fjalimi në OKB, reagon kreu i PDK Memli Krasniqi: Kryeministri Rama mbron luftën e...

Kreu i PDK, Memli Krasniqi ka shprehur mirënjohjen ndaj kryeministrit Edi Rama për fjalimin që ky i fundit ka mbajtur në OKB lidhur me...

‘Open Balkan’, Rama në OKB: Kjo nismë do të ndihmojë edhe në dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri Edi Rama foli në Asamblenë e OKB-së për Ballkanin e Hapur, ku tha se do të forcojnë bashkëpunimin në rajon, ndërsa i bëri...

Sulmi kibernetik nga Irani, Rama në OKB: Donte të gjunjëzonte një vend sovran, shkelje...

Shkelje flagrante të normave të sjelljes në hapësirën kibernetike. Kështu e ka konsideruar Kryeministri Rama, sulmin kibernetik të sponsorizuar dhe orkestruar nga Republike Islamike...

‘Agresioni ndaj Ukrainës’, Rama në OKB: Rusia sulm ndaj të drejtës ndërkombëtare

Në fjalën e tij në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, kryeministri Edi Rama ka pasur, mes të tjerash, në fokus agresionin rus...

‘Dashi, rrofsh që na mblodhe’, deputeti i PD marton vajzën dhe bën bashkë demokratët

I buzëqeshur, në krahët e vajzës në një vallëzim, deputeti demokrat Dash Sula është shfaqur ndryshe mbrëmjen e kaluar. Sula ka martuar vajzën e...

Dy qëndrimet e Berishës për ndërtimin e HEC Skavica

E para që hodhi para dhe që financoi një projekt për ndërtimin e Skavicës ishte qeveria që drejtohej nga Sali Berisha në vitin 2008....

Nis rikualifikimi dhe veshja me kapot e 13 pallateve në Elbasan, Gjiknuri: Investimet...

Bashkia e Elbasanit në bashkëpunim me Fondin Shqiptar të Zhvillimit po mundëson sistemimin e një sërë pallatesh në Elbasan me veshjet kapotë, të cilat...

Italia, sot heshtje zgjedhore/ Thirrja e fundit: Mos votoni ekstremin e djathtë!

Sondazhet kanë mbjelle shqetësim në gjirin e Bashkimit Europian. Ato tregojnë se epërsinë e ka një parti e krahut të djathtë, “Vëllezërit e Italisë”,...

Ambasadorja amerikane në zyrën e Metës, ja si e komenton Sali Berisha

“Një takim normal i ambasadores së SHBA me një partner të PD”- tha shkurtimisht Berisha. Ambasadorja amerikane zhvilloi një ditë më parë një takim...

Veliaj: Saliu dhe Meta thonë se në Shqipëri nuk jetohet, po si nuk ikën...

Kreu i Partisë Socialiste të Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një takimi me drejtuesit e rinj të PS, ka ironizuar Sali Berishën dhe Ilir Metën,...