06.02.2023 01:55
Home Politike Faqe 3

Politike

..

Tërmeti katastrofik, BE mobilizon mbi 10 ekipe shpëtimi për të ndihmuar Turqinë

Më shumë se 10 ekipe shpëtimi janë mobilizuar nga Bashkimi Europian për të ndihmuar Turqinë pas tërmetit që goditi Turqinë. Komisioni Europian në një deklaratë...

Debati për rrugën “Ibrahim Rugova”, Veliaj: “Rruga është zgjatur me 300 metra; Bashkë me...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka sqaruar në një intervistë për ‘Top Neës’ se rruga “Ibrahim Rugova” nuk është shkurtuar, siç është...

Turqia nuk gjen qetësi, përsëriten lëkundjet e orëve të para të mëngjesit

Turqia nuk po gjen qetësi sa i përket lëkundjeve të tërmetit. Pas atij të orëve të para të mëngjesit me magnitudë 7.8 që shkaktoi...

Temperaturat e ulëta, Rama: Kini kujdes përdorni goma dimri në zonat ku ka borë...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për temperaturat e ulëta që kanë prekur vendin. Rama këshillon qytetarët të kenë kujdes. “Vendi është përfshirë nga temperatura shumë...

Kryeministrja serbe kërkon falje që Kosova u cilësua Republikë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se në një prej raporteve të publikuara në ueb-faqen e Qeverisë serbe ishte shkruar Republika e Kosovës, duke...

Milaim Zeka: Albin Kurti ia dorëzoi Vuçiçit veriun e Kosovës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti e ka dorëzuar veriun e vendit tek presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Kështu u shpreh analisti Milaim Zeka në...

Tërmeti shkatërrues, Rama: Një mision shpëtimi niset që sot nga Shqipëria në Turqi

Kryeministri Edi Rama bën me dije se një mision shpëtimi nga Shqipëria do të niset sot në Turqi për të ndihmuar për tërmetin shkatërrues....

Tërmeti në Turqi,Veliaj: Jemi me ju, me kujtimet ende të freskëta nga tragjedia jonë...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka shprehur solidaritetin me të gjithë familjet e prekura nga tërmeti shkatërrues në Turqi. Përmes një postimi...

Ambasada shqiptare në Ankara: Aktualisht s’ka shqiptarë të lënduar! MEPJ-ja: Gati të ndihmojmë Turqinë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka ka shprehur ngushëllimet për jetët e humbura në Turqi dhe Siri si pasojë...

Tërmeti 7.9 ballë në Turqi, Borrell: Evropa gati të ndihmojë

Një tërmet ka goditur Turqinë dhe Sirinë këtë mëngjes duke shkaktuar shfra të frikshme. BE ka shprehur solidaritetin ndërsa ka shtuar se Evropa është...