02.10.2022 10:24
Home Politike Faqe 2

Politike

Berisha-Meta, Gjiknuri: Janë fatkeqësia që i vijnë nëpër këmbë shqiptarëve

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri zhvilloi ditën e sotme një takim me strukturat e kësaj force politike në Selanik. Teksa i informoi...

PD, zgjedhje si në kohë të Lulit

Demokratët shpresonin dhe mendonin se me ardhjen e Sali Berishës në krye të PD, do të merrnin fund akuzat për manipulime të brendshme zgjedhjesh...

Gjiknuri takim me strukturat e PS në Selanik: “Qeveria ka bërë shumë për diasporën;...

Sekretari i Përgjithshëm i PS Damian Gjiknuri zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike në Selanik. Teksa i informoi për zhvillimet në...

Ina Zhupa paralajmëron: Së shpejti do shihni një protestë të frikshme

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa thotë se PD është duke organizuar protesta të të gjitha llojeve, me qëllim për të marrë maksimumin nga...

“Premtoi rithemelimin, po iku e uruara”, Gjekmarkaj tallet me Evi Kokalarin, ja ironia

Deputeti i PD-së, Agron Gjekmarkaj, ka ironizuar Evi Kokalarin pas lajmërimit të largimit të kësaj të fundit nga partia e Berishës, ku u bë...

Panelet diellore/ Qeveria hap aplikimin për biznesin që do t’i instalojë: Ja si të...

Ministria e Infrastrukturë dhe Energjisë, përmes Agjencisë për Efiçencën e Energjisë, nis programin për suvencionimin me 70% të shumës së investimit për çdo familje...

LETONI – Partia në pushtet fiton zgjedhjet parlamentare

Partia qeverisëse liberal-konservatore Uniteti i Ri (JV) e kryeministrit të Letonisë, Krisjanis Karins ka dalë në krye të zgjedhjeve parlamentare. “Partia doli fituese me...

FRPD që duhet të ketë Shqipëria dhe rinia!

Nga Alban Daci/ Kur modeli i ri është një imitim i tepruar i të vjetrës është një sinjal që dëshmon mungesën e shpresës dhe të...

Manipulimi i zgjedhjeve në FRPD, Evi Kokalari largohet nga PD: Turp i madh, s’merrem...

Evi Kokalari duket se është tërhequr nga Partia Demokratike. Ajo thotë se s’mund të merret me atë kategori njerëzish pasi sipas saj zgjedhjet e...

Gjiknuri takim me emigrantët në Greqi: Investoni kursimet në Shqipëri, PS e vetmja forcë...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri i shoqëruar nga Sekretari Organizativ Blendi Klosi, Sekretar për Çështjet Zgjedhore dhe Ligjore Eridian Salianji, ministri...