21.05.2022 03:07
Home Politike

Politike

“Më kanë mohuar dy gara”/ Ibsen Elezi: Dumës dhe Salianjit ia kanë dhuruar karrierën...

Demokrati Ibsen Elezi mendon se asnjë rregull nuk e përjashton Sali Berishën nga gara për kryetar të PD. I ftuar në emisionin ‘Java në Dritare’,...

Video/ ‘Berisha tha…’, Rama i kthen përgjigjen epike gazetares: Ndjesë pastë

Pas konferencës në Vlorë, gazetarët i drejtuan një “gjysmë” pyetje Ramës për Sali Berishën, por ai tha se nuk e njeh. Gazetarja: Berisha nga Vlora...

Investimi në Vlorë, Rama: Njerëzit me prona në Lungomare janë bërë më të pasur...

Rama gjatë fjalës së tij e vuri theksin te investimi i Lungomares në Vlorë, që përvec benefiteve pamore, ka sjellë edhe ekonomike. Ai tha...

‘Fqinjët i mbajmë dhe na mbajnë mirë’, Rama kujton profesoreshën e Harvardit: E bukura...

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Vlorë, përshëndeti fiqnjët italianë, duke thënë se na mbajmë dhe i mbajmë mirë. Duke folur në Konferencën...

Peleshi merr pjesë në asamblenë e PS në Pogradec: Përgatitemi për zgjedhjet vendore, vetëreformimi...

Socialistët kanë startuar procesin e zgjedhjeve në organizata edhe në qarkun e Korçës. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mori pjesë në Asamblenë e PS-së...

Të hënën dy seanca plenare, pasdite mbahet raundi i dytë për Presidentin

Ditën e hënë Kuvendi i Shqipërisë do të zhvillojë dy seanca plenare. Lajmi është bërë i ditur nga zyra e shtypit pranë Kuvendit. Mësohet...

PPE refuzon Berishën/ Spiropali ironizon: Saliu vijon shkulmon nga prapa diellit, po të gjallët...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka ironizuar reagimet e ish-kryeministrit Sali Berisha pasi ai u përjashtua paraprakisht nga bashkëpunimi me...

Mero Baze: 19 maji i dytë evropianë, i Sali Berishës

Nga Mero Baze/ Një vit pas ndëshkimit amerikan për Sali Berishën dhe familjen e tij, partia aleate më besnike e Partisë Demokratike në Shqipëri, CDU...

Shtëpia botuese prestigjioze “G. Henle Publishers” dhuron 1400 partitura origjinale për Universitetin e Arteve

Nën kujdesin e veçantë të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit dhe Ministres Kushi, Shtëpia Botuese me famë botërore “G. Henle Publishers”, në Mynih, ka...

Pse Ilir Meta i quan partnerët SHBA-BE, ‘pushtues’ që duhen trajtuar si pushtues?!

Nga Jakin Marena Ka një kujdes të madh nga ana e mazhorancës socialiste por dhe nga ana e pjesës më të madhe të opozitës,...