23.03.2023 11:46
Home Moti

Moti

..

Mot i kthjellët dhe rritje e temperaturave, parashikimi i motit për sot

Masat ajrore të qëndrueshme që kanë përfshirë rajonin e Ballkanit do të diktojnë kushtet e motit edhe në Shqipëri, duke bërë që gjatë orëve...

Kthjellime dhe ulje e lehtë e temperaturave, parashikimi i motit për sot

Orët e para të mëngjesit në vendin tonë do të jenë me kthjellime dhe kalime vranësirash të cilat më të dukshme pritet të jenë...

E mërkura bën kthesën drastike të motit, çfarë ndodh me temperaturat në vendin tonë

Për ditën e Mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti parshikohet fillimisht në orët e para të ditës me vranësira...

Reshje të pakta shiu dhe temperatura në rritje, parashikimi i motit për sot

Territori Shqiptar përgjatë ditës së martë pritet të përfshihet nga një sistem i paqëndrueshmë atmosferik duke sjellë në vend vranësirave të shpeshta përgjatë gjithë...

Kthjellime dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për sot

Pjesa e parë e ditës do të sjellin në Shqipëri mbizotërim të motit të kthjellët në pothuajse gjithë vendin, ku kalime të pakta të...

Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë kjo fundjavë

Fundjava do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore. Era do...

Moti merr kthesën e madhe/ Keni bërë plane për fundjavën? Surprizat që do iu...

Kjo fundjavë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme me kthjellime dhe vranësira të pakta. Meteorologia Lajda Porja thekson se vranësirat...

Keni bërë plane për fundjavën? Mësoni se si do të jetë moti

Kjo fundjavë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme me kthjellime dhe vranësira të pakta. Meteorologia Lajda Porja thekson se vranësirat...

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, si do të jetë moti sot

Vendi ynë do të përfshihet nga masat ajrore të qëndrueshme, duke bërë që përgjatë gjithë 24 orëshit të kemi alternime kthjellimesh dhe vranësirash të...

Korça “mbulohet” nga bora në pranverë, si paraqitet situata në akset rrugore

Edhe pse kemi hyrë në stinën e pranverës, Qarku i Korçës është përfshirë nga reshjet e dëborës me intensitet mesatar. Në rrugën e Dardhës,...