08.02.2023 07:56
Home Lajme Sociale

Sociale

..

Peleshi: Pranë Turqisë me të gjitha mundësitë tona

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u shpreh sot se Shqipëria është e gatshme me të gjitha mundësitë që ka, të mbështesë Turqinë për përballimin...

Qeveria “zgjidh qesen”, fond 2.2 mld lekë për pensionet, ndryshon rregulli për indeksimin

Në një kohë që qeveria po përgatitet për indeksimin e pensioneve, ekspertët kërkojnë që rritja të bëhet duke marrë në referencë inflacionin tek ushqimet...

Miratohen kriteret për autonominë spitalore, Manastirliu: Pagesë për performancë dhe praktika dyfishe për mjekët

8 Shkurt, Tiranë- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, pas mbledhjes së Qeverisë, ka bërë me dije se është miratuar akti...

Një kandidate shqiptare në zgjedhjet për Parlamentin Rajonal të Lombardisë

Qytetarët e Lombardisë, rajoni më i madh dhe ekonomikisht më i zhvilluar i Italisë, do të votojnë në datat 12 dhe 13 Shkurt 2023...

Keni humbur kontaktet me të afërmit në Turqi, ja ku duhet të komunikoni

Për të gjithë shqiptarët që janë në Turqi dhe kanë nevojë për ndihmë pasi kanë humbur kontaktet me familjarët atje, kryeministri Edi Rama ka...

Sa shanse ka Shqipëria të goditet nga tërmete si ai i Turqisë? Inxhinierja Luljeta...

Inxhinierja e ndërtimit, njëkohësisht deputete e PS, Luljeta Bozo në një lidhje telefonike me Panorama TV, ka folur për tërmetin katastrofik që goditi Turqinë...

Tërmeti apokaliptik në Turqi e Siri/ Shkon në 11000 numri i viktimave, mijëra të...

Numri i njerëzve që dihet se kanë vdekur në Siri dhe Turqi ka tejkaluar 11,000 ndërsa përpjekjet e shpëtimit vazhdojnë për të tretën ditë. Dy...

I gjithë sistemi ngrohës në kopshtet dhe shkollat e Tiranës është funksional. Bashkia: Mësimi...

Teksa temperaturat minimale ditët e fundit kanë shënuar disa gradë nën zero, në fokus është edhe ngrohja në institucionet arsimore. Në rreth 150 prej...

Lionel Messi ndihmon Turqinë dhe Sirinë pas tërmeteve, dhuron 3.5 milionë euro

Tërmetet në Turqi dhe Siri iu kanë marrë jetën mijëra njerëzve. Lëkundjet e forta kanë rrëzuar shumë shtëpi, shkolla, ndërtesa dhe objekte të tjera....

Kushi: Kemi kërkuar në mënyrë urgjente pajisjen me sistem ngrohjeje të 28 shkollave nga...

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka reaguar sot në lidhje me situatën në shkolla krijuar nga temperaturat e ulëta. Ministrja Kushi deklaron se sa i...