21.05.2022 02:16
Home Lajme Sociale

Sociale

Rrëfehet Rudina Hajdari: Jetesa e bashkëshortit në Amerikë dhe shkarkimi i nënës nga posti...

Ish-deputetja e PD-së, Rudina Hajdari duket se ka ndarë disa copëza nga jeta e saj personale. Në një intervistë për emisionin “Glamour Zone”, Hajdari...

Finalja e Conference League, trageti Durrës-Bari do të niset 5 orë me vonesë, ja...

Burime zyrtare nga porti detar i Durrësit bëjnë me dije se tragetet e linjës Durrës-Bari, ditën e finales Roma-Feinord nuk do të nisen si...

Manastirliu: Pediatria e re në Elbasan, gati të hapë dyert pas pak ditësh

Pediatria e re në spitalin rajonal të Elbasanit do të hapë dyert pas pak ditësh. Lajmi u bë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë dhe...

‘Qyteti im, shtëpia ime’, Ahmetaj nga Vlora: Vetëm ky qytet ka nevojë për 1...

Zv kryeministri Arben Ahmetaj tha se në Vlorë sot janë 1 mijë vende pune bosh. Duke folur në Konferencën Ndërkombëtare “Drejt së Ardhmes: Qyteti im,...

‘Forcimi i Edukimit për Qytetari Demokratike në Shqipëri’, ministrja Kushi pret Miq të vegjël...

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi ka mirëpritur në ambientet e ministrisë një grup prej 24 nxënësish nga Turqia, të moshës 9 deri...

Fier, përfundojnë punimet në Urën e Darzezës, Rama: Së shpejti përfundon Ura e Semanit,...

Një sërë projektesh të rëndësishme infrastrukturore janë në zhvillim e sipër në qarkun e Fierit, kryesisht në rrugë lokale apo ura që lidhin segmente...

Moti sot, temperatura të larta dhe diell në pjesën më të madhe të vendit,...

Orët e para të ditës do të jenë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmoaferike në të gjithë vendin, ku kthjellimet do të jenë...

Keni alergji sezonale, ja si të gjeni “shpëtim” me këta vajra esencialë

Teshtitje, kollitje, rrjedhje hundësh, dhimbje koke apo një kruarje fyti. Gjëja e vetme që këto simptoma kanë të përbashkët është që lidhen drejtpërdrejt me...

SHBA miraton 40 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën

Senati i SHBA-së miratoi pakon e ndihmës prej 40 miliardë dollarë për Ukrainën. Pakoja e ndihmës u miratua nga Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së...

Shtëpia botuese prestigjioze “G. Henle Publishers” dhuron 1400 partitura origjinale për Universitetin e Arteve

Nën kujdesin e veçantë të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit dhe Ministres Kushi, Shtëpia Botuese me famë botërore “G. Henle Publishers”, në Mynih, ka...