08.12.2022 09:59
Home Lajme Faqe 2

Lajme

Angela Merkel mbron vendimet e saj për energjinë ruse

Ish-kancelarja gjermane tha për gazetën Die Zeit se nuk pendohet për vendimet që ka marrë në lidhje me furnizimin me energji të Gjermanisë. Megjithatë,...

Burri merr me forcë gruan nga puna dhe e dhunon në lokal, kapet 33-vjeçari...

Një 33-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ka marre me forcë bashkëshorten e tij nga vendi i saj I punës, për ta...

Kjo është shenja më pa fat e Horoskopit në vitin 2023

Së shpejti po hyjmë në vitin 2023, i cili në aspektin astrologjik do të sjellë shumë ndryshime për të gjithë. Disa shenja, si Demi...

Goditet tre herë me thikë brenda zyrës së tij, lideri i opozitës turke: Sulm...

Autoritetet turke konfirmuan se të mërkurën, Ozturk Yilmaz, kreu i opozitës në Turqi, u sulmua me thikë në selinë e partisë së tij në...

Gerard Pique po rikthehet me Shakirën? Futbollisti duket se është drejt ndarjes nga Clara...

Viti i kaluar ka qenë shumë i ndërlikuar për ish-futbollistin e Bareclonës Gerard Piqué dhe të dashurën e tij Clara Chia , dhe ka...

Dita e Rinisë, Begaj: Idealet e studentëve të dhjetorit ’90 duhet të na frymëzojnë...

Presidenti Bajram Begaj thotë se 8 dhjetori i 32 viteve më parë ndau përfundimisht historinë e shtetit shqiptar në dy epoka. Sipas Begajt, është...

Dhuna ndaj Berishës, deputeti i PD: Ditë e gabuar për protestë, nuk kishte as...

Për deputetin e PD-së Kreshnik Çollaku, protesta e Sali Berishës, nuk ishte në një ditë të duhur, për shkak të Samitit të BE me...

“Dita e Rinisë”, sot 32 vite nga Lëvizja Studentore që solli demokracinë

Sot shënohen 32 vite nga Lëvizja Studentore e dhjetorit, që njihet si ndryshe si Dita Kombëtare e Rinisë. Prej vitit 2009, me vendim të...

Horoskopi për sot 8 dhjetor

Dashi Fakti që nuk pranoni Jo-në, do t`ju japë rezultate. Ju e dini se çfarë doni dhe dikush ju detyrohet një nder të madh. Është...

“Qeshu, rini! Qeshu! Bota asht e jote”, kryeministri Rama përkujton 8 Dhjetorin

Kryeministri Edi Rama në Ditën e Rinisë ka zgjedhur vargjet e poetit të madh Migjeni për të përkujtuar 8 dhjetorin. “Mirëmëngjes, dhe me vargjet e...