03.10.2022 11:07

Kulture

Kush është Ganimet Vendresha, themeluesja e TOB-it dhe e shkollës së Baletit në Tiranë

Homazhet në nder të artistes së njohur, Ganimet Vendresha do të zhvillohen nesër në hollin e Teatrit të Operas dhe të Baletit nga ora...

Para dhe pas, pasojat katastrofike që la pas uragani “Ian” në Florida përmes fotove

Fotot tronditëse të postuara në rrjetet sociale tregojnë shkallën e shkatërrimit që ka lënë pas uragani Ian teksa goditi pjesën jugperëndimore të Floridës të...

Dedikimi prekës i Michelle Pfeiffer për Coolio: Zemërthyer! “Gangsta`s Paradise”, arsyeja pse filmi ynë...

Vdekja e parakohshme e reperit amerikan Coolio ka risjellë tek Michelle Pfeiffer kujtimet e filmit “Dangerous Mind”, ku kolonë zanore ishte pikërisht hiti i...

FOTOT/Ja si u zgjua Tirana sot

Fasadat e pallateve të kryeqytetit janë shndërruar në vepra arti përmes pikturave, ku tematikë kryesore janë të rinjtë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion...

Ndahet nga jeta Ganimet Vendresha, solistja e parë e trupës së baletit shqiptar

Arti në zi! Ndahet nga jeta Ganimet Vendresha, solistja e parë e trupës së baletit shqiptar. Mësohet se Vendresha u nda nga jeta në...

Shuhet Coolio, reperi i viteve 90 i cili u bë i njohur me “Gangsta’s...

Coolio, reperi i viteve ’90 që ndezi listat muzikore me hite si “Gangsta’s Paradise” dhe “Fantastic Voyage”, ka vdekur, tha për CNN miku dhe...

‘Persepolis’, filmi i shkëlqyer himn për vlerën e lirisë, historia e Iranit në kryeveprën...

“Hiqe atë kapuç, po bëhem klaustrofobike! – Kam harruar që e kam veshur. -Mos e harro kurrë. Frika na bën të humbasim vetëdijen tonë.”...

Monika Belluci, e mrekullueshme në një foto me modelet më të famshme nga Milano...

Monica Bellucci ndau një foto në Instagram me yjet nga shfaqja e Dolce & Gabbana në Milano. Aktorja e famshme italiane nuk mund të...

Ben Blushi, lindja e një fotografi

Olga, shefja e shoqërimit ukrainas i fshiu Ben Blushit dhjetëra foto të postblloqeve me kryqe hekuri në qendër të Kievit nga frika se mos...

Art e modë, mbahet sfilata ekologjike në Parkun Rinia

Festivali i Dizajnit rrethor, shënoi përgjatë javës që lamë pas një maratonë aktivitetesh. Workshope, panele diskutimi, ide novative që bashkuan një sërë partnerësh vendas,...