21.05.2022 02:15
Home Lajme Kulture

Kulture

Kryeministri Rama dhe Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel në Muzeun Historik Kombëtar ku...

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel vijuan agjendën e kësaj dite me vizitën në Muzeun Historik Kombëtar, për të parë...

Muzeu i BSH hap dyert për publikun/ Për herë të parë të dhëna për...

I vendosur brenda ndërtesë simbol të bankës kryesore të kryeqytetit, selisë së bankës së Shqipërisë, Muzeu i Bankës së Shqipërisë ka hapur dyert për...

U krijua nga shkrirja e fishekëve të 97-s, Këmbana e Paqes do të rikthehet...

Vite më parë, instalacioni “Këmbana e Paqes”, e vendosur para Piramidës, u shndërrua në një atraksion për Tiranën dhe një kujtesë për të kaluarën...

Kumbaro: Në gatishmëri të plotë për sezonin veror të turizmit! Këtë vit baret e...

Nën drejtimin e ministres së Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro është mbledhur Task Forca e turizmit, në vijim të punës që ka nisur që...

Turizëm në Tiranë/ Qendra e kryeqytetit “mbytet” me turistë

Shqipëria gjithnjë e më shumë po zgjidhet si vend per tu vizituar nga të huajt. Një grup nga Egjipti do të qëndrojë për dy...

Prezantohet projekti për Muzeun Hebraik Shqiptar/ Rama: Shpëtimi i hebrenjve, një nga faqet më...

Kryeministri Rama mori pjesë sot në prezantimin e projektit të Muzeut Hebraik Shqiptar, i cili do të ndërtohet në qytetin e Vlorës. “Ka munguar për...

Muzeu Hebraik Shqiptar, Rama: Shqipëria nga të gjitha raportet përshkruhet si streha e hebrenjve

Kryeministri Rama gjatë prezantimit të projektit fitues për Muzeun Hebraik Shqiptar, nga studio e njohur izraelite “Kimmel Eshkolot Architects”, muze që do të hapet...

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit shpall fituesit e fondit të krijimtarisë letrare për...

Tre shkrimtare të rinj janë shpallur fitues të fondit të Qendrës së Librit. Veprat e tyre të gjykuara në dorëshkrim nga juria, do të...

Çështja e Butrintit, ironizon Rama: Më në fund Michael Granoff u emërua si i...

Kryeministri Edi Rama, në një komunikim për mediat ka folur për çështjen e Parkut Kombëtar të Butrintit, çështje e cila ka shkaktuar shumë debat...

Kumbaro konsultim me Shoqatën e Agroturizmit për ndryshimet ligjore: Shtojmë mundësitë për sektorin

Në Ditën Botërore të Agroturizmit, ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro pati një takim me disa përfaqësues të Shoqatës së Agroturizmit Shqiptar në...