28.11.2022 02:18
Home Lajme Kulture

Kulture

“Gëzuar ditën e flamurit Shqipëri”- Rita Ora uron Pavarësinë me foton nga koncerti në...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka uruar 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Ylli botëror postoi një foto nga koncerti i saj në...

Konkursi i pikturës ‘Shqipëria ime 2022’ Ministrja Kushi uron Festat e 28-29 Nëntorit...

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka zgjedhur t’i urojë ndryshe festat në nëntorit. Kushi ka publikuar disa prej punimeve fituese nga konkursi i pikturave...

110-vjetori i Pavarësisë/ Orkestrat e ushtrive të Shqipërisë, Kosovës dhe vendeve të NATO koncert...

Orkestra frymore të ushtrisë shqiptare, në bashkëpunim me atë të Kosovës dhe vendeve të tjera të NATO, në veçanti ushtrinë e Shteteve të Bashkuara...

‘Kur erdhëm në Angli nuk kishim asgjë’, mamaja dedikim Rita Orës për ditëlindje: Ti...

Mamaja e Rita Orës, Vera, i ka kushtuar këngëtares një urim për ditëlindje. Rita mbush sot 30 vjeç, ndërsa urimet për të kanë qenë...

Ekspozita artistike “Përmes lentes të leximit” vjen për publikun e Tiranës më 26-27 nëntor...

“Përmes lentes të leximit” është një ekspozitë fotografike e cila synon të sjellë në vëmendje rëndësinë e leximit për brezin e ri përmes lenteve...

Aktori Clint Eastwood: Punoja në TV, si më zbuloi Sergio Leone, në fillim komunikonim...

Ndërsa në kinema po transmetohet dokumentari për regjisorin e madh italian, realizuar nga vajza e tij Raffaella, një ikonë e kinemasë amerikane flet për...

Dua Lipa zbulon se ku do të mbahet koncerti i saj në Tiranë: Është...

Këngëtarja me famë botërore do të jetë në Tiranë në 28 nëntor, për një koncert që, padyshim do të ngrejë peshë fansat e saj...

Ermal Mamaqi: Kush blen 10 libra ka një puthje dhe autograf falas, më keni...

Moderatori i njohur Ermal Mamaqi i cili së fundmi është bërë edhe autor i një libri, është vënë në qendër të vëmendjes madje edhe...

“Sahatçia“, filmi i ri i regjisorit shqiptaro-austriak Gjergj Mazi

Intervistë me Gjergj Mazin për premierën e filmit “Sahatçia“ Ju jeni skenaristi dhe regjizori i filmit “Sahatçia”. Sot behet premiera ne Kino Millenium. Si ju...

‘NJI PREJ NESH’ – vepra e pare e regjisorit Ergys Meta, vjen pas premieres...

“NJI PREJ NESH”, eshte historia e Sulës, një efektivi policie, i cili vuan nga çrregullimet e stresit post-traumatik. Gjendja e tij rëndohet në kontakt...