31.03.2023 12:23

Kronike

..

Skandali Qatargate/ Flet për herë të parë nga burgu Eva Kaili: Jam e pafajshme,...

Eurodeputetja greke, Eva Kaili e cila ndodhet në burg që prej dhjetorit në lidhje me hetimet për Qatargate, ka folur për herë të parë...

Kush është 56-vjeçarja shqiptare që u godit për vdekje me thikë nga burri në...

Zenepe Uruci ka tentuar t'i kërkojë ndihmë djalit të saj para se të qëllohet për vdekje nga bashkëshorti i saj Xhafer. 62-vjeçari ka goditur...

Tropojë, mbante kallashnikov pa leje në banesë, në pranga një 73-vjeçar

Një 73-vjeçar në Tropojë është vënë në pranga pasi iu gjet një kallashnikov pa leje në banesë. Bëhet fjalë për Demush Hajdarajn, 73-vjeç i cili...

Donald Trump i pari president në SHBA i vënë nën akuzë penale, demokratët: Askush...

Presidenti i SHBA Joe Biden nuk ka komentuar aktakuzën e paraardhësit të tij dhe ka pasur pak përgjigje zyrtare nga Komiteti Kombëtar Demokratik. Por disa...

Hera e parë në historinë amerikane, ngrihen akuza penale ndaj një ish-presidenti në SHBA!...

Donald Trump, ish-presidenti amerikan, është paditur tashmë, duke shënuar histori si ish-presidenti i parë amerikan që përballet me akuza mbi çështje. Një juri në...

Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari

Lulzim Nanaj, 42-vjeç është arrestuar nga policia në Tepelenë pasi goditi me thikë gruan, 40-vjeçe Floreta Nanaj, më pas veten. Të dy këta shtetas ndodhen...

Vritet me thikë shqiptarja në Itali, arrestohet burri i saj

Një grua 56 vjeçare shqiptare është vrarë me thikë nga burri i saj në Itali. Mediat italiane raportojnë se Zenepe Uruci ka tentuar t’i...

Goditi gruan në veshkë me thikë, ndërsa veten 4 herë në qafë! Detaje nga...

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarje e rëndë në Tepelenë, ku pas një konflikti të çastit burri ka qëlluar...

Vranë dhe dogjën Menduh Kurtdedën/ Prokuroria ‘kopsit’ dosjen, çon për gjykim nënë e bir...

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar dosjen për gjykim ndaj tre të pandehurve, Marjeta Karaj, Besmir Karaj, dhe Gazmir Ngota, të...

Godet bashkëshorten dhe veten me thikë, të plagosurit nën kujdesin e mjekëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tepelenë ku një 42 vjeçar ka goditur me thikë bashkëshorten dhe më pas dhe veten. Policia bën...