05.02.2023 10:30

Kronike

..

6 kilogram kokainë dhe heroinë, kush është “BOS”-ja e arrestuar në Tiranë

Policia në Tiranë ka goditur një grup kriminal që shpërndante në sasi dhe në doza droga të forta si heroinë e kokainë. Në kuadër të...

EMRI/ Arrestohet një tjetër pastruese në Tiranë, vodhi para në banesën ku punonte

Një tjetër pastruese ka rënë në prangat e policisë së Tiranës pasi vodhi një para në banesën ku punonte në rrugën “Vaso Pasha”. Në...

Pezullohen 3 muaj mjeku dhe imazheristi në QSUT! Emigranti nga Greqia zbuloi si fusnin...

Një emigrant, i identifikuar si Ardian Miceli ka zbuluar se si mjeku dhe tekniku i imazherisë në QSUT merrnin para për të futur pacientë...

Ndalohen dy adoleshentë në Mat/ Porositën online, veshje me vlerë 350 euro dhe tentuan...

Dy 16-vjeçarë janë shoqëruar nga Policia, pasi kanë porositur veshje me vlerë 350 euro dhe janë larguar me vrap në momentin që korrieri ia...

Balona spiune kineze në qiellin e SHBA, fluturoi mbi një bazë me raketa bërthamore!...

Incidenti, vetëm disa ditë pas vizitës së Sekretarit të Shtetit Blinken në Pekin, mund të përfaqësojë një nga manovrat më agresive të Kinës për...

Dëbora dhe ngrica “mbulojnë” Dibrën dhe Bulqizën, vështirësohet qarkullimi në disa akse

Temperaturat e ulëta anë mbuluar me dëborë dhe ngricë qarkun e Dibrës. Dëbora dhe ngrica ka krijuar vështirësi për kalimin në bajpassin e Rrugës së...

“Sytë e krimit”/ Operacioni vijon në tre qarqe për heqjen e kamerave të paligjshme,...

Operacioni i Policisë së Shtetit për heqjen e kamerave të paligjshme po vijon në tre qarqe të tjera të vendit, ndërsa nën hetim janë...

Vendi mbulohet nga dëbora/ Si paraqitet gjendja e rrugëve, ARRSH apel drejtuesve të mjeteve:...

Gjatë natës ka pasur reshje dëbore me intensitet në Qarkun e Korçës, në Kukës-Ura e Zapodit, dhe në Pukë-Fushë Arrëz-Kukës, ku është punuar me...

Tragjedi me emigrantët në brigjet e Maltës, 8 të vdekur, mes tyre një grua...

Të paktën 8 emigrantë janë gjetur të vdekur në një varkë që u shpëtua në ujërat e Sar Malteze nga një varkë patrullimi e...

10 shqiptarë u vranë dhe 12 mijë u dëbuan, 23 vjet nga nata e...

Sot bëhen plot 23 vjet nga masakra që ndodhi natën mes 3 dhe 4 shkurtit të vitit 2000 në veri të Mitrovicës, me ç’rast...