03.10.2022 03:14

Kronike

Zelenskyy: Qyteti lindor i Lyman është ‘pastruar’ plotësisht nga forcat ruse

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy thotë se qyteti lindor i Lyman në rajonin e Donetsk është “pastruar plotësisht” nga forcat ruse. Forcat ukrainase rimorën qytetin të...

Mësoni si do jetë moti nga nesër deri në fundjavë

Java e ardhshme në vend do të dominohet nga prania e rrymave ajrore të qendrueshme. Këto do të sjellin mot me diell e vranësira kryesisht...

Ekzekutoi ish-gruan dhe fëmijën 1 vjeç, fjalët drithëruese të autorit të krimit

Mediet greke kanë publikuar detaje të reja nga krimi tragjik në Kavalla të Greqisë, ku humbën jetën tre persona, çifti i divorcuar dhe fëmija...

Reperi rus i jep fund jetës për të shmangur rekrutimin në luftën ndaj Ukrainës:...

Një reper rus i ka dhënë fund jetës së tij për të shmangur rekrutimin në luftën barbare të Vladimir Putinit në Ukrainë. Daily Mail...

VIDEO/ Kapet në Durrës, një shtetas rus i shumëkërkuar nga drejtësia gjermane, i akuzuar...

Kapet në Durrës, një shtetas rus i shumëkërkuar nga drejtësia gjermane, për trafikim të narkotikëve. Në vijim të punës për kapjen e personave të...

Rrumbullaku emëron drejtorin e ri të Policisë së Durrësit

Skënder Hitaj është emëruar drejtor i ri i policisë së Durrësit, i cili pritet që të marrë sot detyrën. Skënder Hitaj është emri i...

Shtohet misteri i zhdukjes/ Kush po publikon fotot e Ervis Martinajt, gazetari: Jemi në...

Disa foto të panjohura të Ervis Martinajt janë duke qarkulluar në rrjet, duke shtuar misterin rreth zhdukjes së mbretit të lojërave të fatit. Gazetari...

Parandalohet tragjedia në Tepelenë, arrestohet i mituri/ U konfliktua me bashkëmoshatarët, 17-vjeçari merr armë...

Tepelenë/Falë ndërhyrjes në kohë nga Policia, parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm me pasoja të rënda për jetën i një konflikti mes disa adoleshentëve. Sekuestrohet një armë...

Dëbohen 6 diplomatë rusë, aksion i madh antispiunazh në Malin e Zi

Aksioni antispiunazh në Mal të Zi i mbështetur nga shërbimet e inteligjencës amerikane dhe britanike ka në shënjestër 38 persona mes tyre 2 shtetas...

Një tjetër pallat me kate pa leje shkon për verifikim, ministri i brendshëm: Operacion...

Një tjetër pallat me kate pa leje është çuar për verifikim sot në kuadër të operacionit kundër ndërtimeve pa leje në vendi. Në operacion...