08.02.2023 10:06

Kronike

..

Tërmeti apokaliptik në Turqi e Siri/ Shkon në 11000 numri i viktimave, mijëra të...

Numri i njerëzve që dihet se kanë vdekur në Siri dhe Turqi ka tejkaluar 11,000 ndërsa përpjekjet e shpëtimit vazhdojnë për të tretën ditë. Dy...

“Ne po garojmë me kohën”, ekipet e kërkim-shpëtimit dhe të mbijetuarit po përballen me...

Përpjekjet e shpëtimit po bëhen “më të vështira” për shkak të motit të ftohtë në Turqi dhe Siri, paralajmëruan ekspertët, ndërsa punëtorët nuk kanë...

GËRDECI/ SPAK çon për gjykim Fatmir Mediun

Njoftimi i SPAK: Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Tiranë, mbi bazën e vendimit nr.205, datë 24.09.2021 të Gjykatës së Posaçme të...

Shqipëria dërgon tjetër grup kërkim-shpëtimi në Turqi

Një tjetër grup kërkim-shpëtimi shqiptar ka shkuar në Turqi për të dhënë ndihmë në zonat e prekura nga tërmeti vdekjeprurës. Lajmi bëhet i ditur...

Tërmeti në Turqi e Siri, shkon mbi 8,400 numri i viktimave

Numri i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë tani është të paktën 8,424, sipas zyrtarëve. Në Siri, 2,530 viktima janë konfirmuar...

Merret vendimi i fortë për policin që shëtiste me makinë Vis Martinajn

Gjykata e Lartë ka refuzuar kërkesën e ish-agjentit të policisë Jeton Lami për ta liruar nga qelia. Ish-efektivi i operacionales i arrestuar për shpërdorim detyre,...

Tërmeti i tmerrshëm në Turqi/ 12-vjeçari i mbijetoi rrëzimit të pallatit shumëkatësh

Coskun Karatasoglu, 12 vjeç dhe familja e tij ranë nga një lartësi nga një pallat 14-katësh në Adana. Ai është i shtrirë në...

Video që po bën xhiron e rrjetit, nxirret i gjallë pas 29 orësh nga...

Një foshnjë vetëm 2 muajshe është nxjerrë nga rrënojat pas tërmetit të fuqishëm në Turqi. Foshnja është nxjerrë e gjallë pas 29 orësh. Video ka...

Tërmeti me mijëra viktima, presidenti Erdogan shpall gjendjen e jashtëzakonshme: Do jetë në fuqi...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, shpalli gjendjen e jashtëzakonshme në zonat e prekura nga tërmeti i së hënës. Erdogan tha se rregulli do të...

Portali i familjes Berisha: Erdogan ka përgjegjësi për vdekjet nga tërmeti, njësoj si Rama...

Portali i familjes Berisha, menjëherë pas tërmetit vrastar në Turqi, ka filluar bën llogaritë politike në Erdoganit, që do të përballet shumë shpejt me...