18.08.2022 09:36
Home Lajme Kronike

Kronike

Nga parukja te snajperi e mitralozët, çfarë zbuloi policia në magazinën në Kodër-Mëzes

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, se në...

21 viktima bilanci i shpërthimit në xhaminë në Kabul! Dyshohet se imami është në...

21 persona humbën jetën të mërkurën pas një shpërthimi në një xhami në Kabul, gjatë faljes së mbrëmjes, të mërkurën. Zëdhënësi i policisë lokale,...

Nga vrasja për kalin tek pazaret e drogës, pistat ku po hetohet pas atentatit...

Atentati i të enjtes në Vlorë ku mbetën të ekzekutuar me breshëri kallashnikovi Geno (Shpati) Lena dhe Hakim Xhezo dyshohet të jetë kryer për...

Në ditën e takimit Kurti-Vuçiç, në veri të Kosovës shfaqen mbishkrime provokuese me ngjyrat...

Në ditën e takimit të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksander Vuçiç në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi,...

Putin nuk kursehet, policia ruse kontrollon shtëpitë e gazetarëve që bashkëpunojnë me “Radio Evropa...

Policia ruse ka kontrolluar shtëpitë e disa gazetarëve që kontribuojnë në programet e shërbimit rus të Radios Evropa e Lirë dhe Idel. Realities, është një...

Atentati në Vlorë, dy të vdekur dhe një i plagosur, autorët i ndoqën me...

Rendohet bilanci i atentatit të ndodhur mëngjesin e sotëm në mbikalimin e Panajsë, në Vlorë, ku pas të shtënave me armë, kanë mbetur dy...

Zbardhet ngjarja në Elbasan/ Autori i vrasjes së Madrit Ulqiankut vetëm 18 vjeç, policia...

Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme ku mbeti i vrarë me armë zjarri 33-vjeçari. Vihet në pranga një 18-vjeçar, i përfshirë në konfliktin e...

Tensionet/ Ushtarët e KFOR-it pozicionohen në veri të Kosovës

Pas tensioneve në veri të Kosovës, mediat kosovare raportojnë se ushtarët e KFOR-it po pozicionohen në veri të vendit. Sipas KosovaPress, ushtarë të KFOR-it...

Ministrit shqiptar i vjedhin makinën zyrtare, hajduti kapet duke hyrë në Shqipëri në doganën...

Liburn Aliut, Ministrit të Infrastrukturës në Kosovë i vodhën makinën zyrtare mbrëmjen e të martës, ndërkohë që ishte e parkuar në ambientet e Ministrisë....

Janë të padukshëm për armikun, bombarduesit bërthamorë amerikanë tregojnë forcën në Paqësor

Avionët bombardues bërthamore amerikanë kanë treguar forcën në mënyrë spektakolare në Oqeanin Paqësor, teksa tensionet me Kinën për përshkallëzimin e konfliktit janë rritur ndjeshëm...