01.02.2023 04:24

Ekonomi

..

Peleshi: Vit i rëndësishëm për emergjencat civile! Financim 30 milionë eurosh nga qeveria italiane,...

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi bëri me dije planin projekt vendimin e qeverisë sa i takon planit për masat e marra për emergjencat civile....

Mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ibrahimaj: Diskutuam për pagat, synojmë që sektori publik të...

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj ka dalë në një konferencë për mediat pas mbledhjes së sotme të qeverisë ku ka bërë të ditur se...

Rusia rrit furnizimin me gaz të Evropës përmes Ukrainës

Rusia po dërgon përsëri më shumë gaz natyror përmes Ukrainës në Evropë. Këtë e ka bërë të ditur kompania shtetërore ruse e energjisë Gazprom,...

LAJM I FUNDIT/ Bordi i Transparencës vendos çmimet e reja të karburanteve në vend....

Vendim i Bordit të Transparencës- 31.01.2023: Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 31 Janar 2023 kanë ndryshime të çmimit nga ai i përcaktuar...

“Ekonomia ruse drejt kolapsit, lufta në Ukrainë është e humbur”, ish-bashkëpunëtori i Putinit: Presidenti...

Analisti politik Abbas Gallyamov, njeriu që dikur shkroi fjalimet e presidentit rus Vladimir Putin ka paralajmëruar se në Rusi mund të ndodhë një grusht...

Ish-amasadorja e BE në Shqipëri, Romana Vlahutin, bëhet pjesë e organizatës prestigjoze ‘GMF’. Ja...

Ish-amasadorja e BE në Shqipëri, Romana Vlahutin është bërë pjesë e një organizate prestigjoze ndërkombëtare me qendër në SHBA. Bëhet fjalë për Fondin Gjerman...

Raporti i Tranzicionit të BERZH/ “Stabiliteti i çmimeve mbetet prioritet”, Gent Sejko: Politikat ekonomike...

Në prezantimin e raportit të tranzicionit të BERZH-it, guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko tha se rritja e çmimeve u kthye në një...

‘Durrës Yacht & Marina’, Rama: Hyn në ekonominë shqiptare si një lokomotivë, do të...

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij pas nënshkrimit të marrëveshjes për projektin “Durrës Yacht & Marina” tha: “Durrës Yacht & Marina” hyn në...

Firmoset marrëveshja, Alabbar për projektin “Durrës Yacht & Marina”: Nuk do t’ju zhgënjej

Këtë të hënë u nënshkrua marrëveshja për zhvillimin e projektit “Durrës Yacht & Marina”. Mohamed Alabbar themeluesi dhe pronar i kompanisë EMAAR me qendër...

“Durrës Yacht & Marina”/ Balluku: Projekti më i madh ekonomik i vendit

“Projekti më i madh ekonomik në Republikën e Shqipërisë”. Kështu e ka konsideruar zv/kryeminisrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku marrëveshjen e...