21.05.2022 02:42
Home Lajme Aktualitet

Aktualitet

Arabët heqin dorë nga Milani, tani iu hapet rruga amerikanëve

Këto janë ditë shumë të nxehta për Milanin, në disa fronte. Nëse në fushë skuadra e Piolit është shumë pranë fitimit të titullit të...

Pse Perëndimi duhet t’i japë fund sa më shpejt luftës në Ukrainë

Lufta në Ukrainë po hyn në një fazë më të rrezikshme. Edhe pse Rusia duket se i ka zvogëluar synimet e saj, që kur...

Shqipëria së shpejti me një nga sistemet më të mira raketore antitank “Javelin“/ Peleshi:...

Forcat e Armatosura të Shqipërisë do të kenë pjesë të tyre një nga sistemet më të mira raketore antitank “Javelin”. Lajmi u konfirmua nga...

Veliaj në Konferencën ‘Drejt së Ardhmes’: Tirana, një Amerikë e vogël e Shqipërisë! Çdo...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte i pranishëm sot në Vlorë, në Konferencën Ndërkombëtare “Drejt së Ardhmes: Qyteti im, Shtëpia ime”, një...

SHBA-në (86%) dhe Gjermaninë (59%) duan shqiptarët t’u japë prioritet Shqipëria

Nga Eduard Zaloshnja/ Çdo vit publikohen sondazhe rreth opinionit të shqiptarëve për vendet kryesore me të cilat ka mardhënie Shqipëria. Gjithmonë SHBA dhe Gjermania kanë...

Rrëfehet Rudina Hajdari: Jetesa e bashkëshortit në Amerikë dhe shkarkimi i nënës nga posti...

Ish-deputetja e PD-së, Rudina Hajdari duket se ka ndarë disa copëza nga jeta e saj personale. Në një intervistë për emisionin “Glamour Zone”, Hajdari...

Video/ ‘Berisha tha…’, Rama i kthen përgjigjen epike gazetares: Ndjesë pastë

Pas konferencës në Vlorë, gazetarët i drejtuan një “gjysmë” pyetje Ramës për Sali Berishën, por ai tha se nuk e njeh. Gazetarja: Berisha nga Vlora...

Konferenca Drejt së ardhmes: Qyteti im, shtëpia ime/ Rama: E bukura në mjedisin e...

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në konferencën ndërkombëtare “Drejt së ardhmes: Qyteti im, shtëpia ime”, një platformë dialogu dhe shkëmbimi idesh me fokus përfshirjen...

Finalja e Conference League, trageti Durrës-Bari do të niset 5 orë me vonesë, ja...

Burime zyrtare nga porti detar i Durrësit bëjnë me dije se tragetet e linjës Durrës-Bari, ditën e finales Roma-Feinord nuk do të nisen si...

Investimi në Vlorë, Rama: Njerëzit me prona në Lungomare janë bërë më të pasur...

Rama gjatë fjalës së tij e vuri theksin te investimi i Lungomares në Vlorë, që përvec benefiteve pamore, ka sjellë edhe ekonomike. Ai tha...