10.06.2023 01:50

Kuriozitete

..

Ekspozimi i tepërt në diell gjatë verës, ja si mund t’i kuroni shenjat e...

Kur jeni të ekspozuar në diell për një kohë të gjatë, në fytyrë shfaqen njolla të errëta. Zakonisht, shenjat shfaqen në ballë, mollëza dhe...

Shenja e horoskopit me konflikt të brendshëm për të zgjidhur

Çfarë duam të shmangim sot? Konfliktin e brendshëm! Çfarë nuk do të mund të shmangim sot? Konfliktin e brendshëm! Kjo është ajo që ju merrni kur...

Nxënësit nxjerrin në shitje online shkollën e tyre

Një shkollë amerikane është nxjerrë në shitje online për 45 mijë euro. Nxënësit e vitit të fundit të shkollës së mesme Meade në Fort...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa...

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Fansja britanike e ‘Rammstein’ hap akuzat se është joshur nga grupi muzikor për shfrytëzim...

Një vajzë nga Irlanda e Veriut ka thënë për rrjetin BBC se është rekrutuar e “joshur” për seks nga kreu i grupi gjerman të...

“Zgjohet” vullkani Mayon në Filipine, kërkohet largimi i banorëve të zonës

Vullkani Mayon në Filipine është aktivizuar. Mediat e huaja shkruajnë se zyrtarët filipinas kanë ngritur nivelin e alarmit për një nga vullkanet më aktivë...

Keni probleme me gjumin? Kjo është vitamina që ju nevojitet

Ka shumë gjëra që mund të shkaktojnë probleme me gjumin, duke përfshirë nivele të ulëta të disa vitaminave. Sipas Bustle, vitaminat dhe mineralet janë...

Qyteti ballkanik i adhuruar nga europianët ndalon turistët të përdorin valixhet

I njohur si një destinacion pushimesh i adhuruar nga europianët dhe britanikët, Dubrovniku në Kroaci me aplikimin e një rregulli të ri, ka shokuar...

FOTO magjike, statuja e famshme e Jezusit në Rio De Janeiro ‘ngre’ hënën me...

Një rezultat magjik pati fotoja e shkrepur nga fotografi Leonardo Sens në Brazil, i cili pas tre vitesh përpjekjesh të pasuksesshme arriti të kapte...

Shikoni si formohen yjet e parë në një galaksi 20 milionë vite dritë larg...

Teleskopi James Webb ka arritur të fotografojë momentin e formimit të yjeve të rinj, në një galaksi që ndodhet 20 milionë vite dritë larg...