01.02.2023 04:40
Home Kryesoret Faqe 672

Kryesoret

..

“Kosova i është rrëmbyer Serbisë”/ Presidenti kroat sqaron deklaratën që solli valë reagimesh

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç deklaroi se është keqkuptuar në deklaratat kur tha se “Kosova i është rrëmbyer Serbisë nga bashkësia ndërkombëtare”. Gjatë...

I FUNDIT/ Aksident i rëndë në vend, një vajzë niset me urgjencë drejt spitalit

Një aksident me përplasjen e dy mjeteve është regjistruar në aksin Elbasan – Peqin në fshatin Balldren. Paraprakisht një vajzë mësohet se ka mbetur...

Ligji i basteve/ Ibrahimaj: Vetëm online! Nuk do të lejojmë hapjen e asnjë pike...

Ministrja e Financave Delina Ibrahima,j në një prononcim për mediat ka folur për vendimet e marra nga qeveria ditën e sotme si dhe për...

Zgjerohet flota e autoambulancave te reja, Rama-Manastirliu: Fuqizojmë shërbimin e urgjencës ne territor

Tiranë, 1 Shkurt - Tetë autoambulanca moderne i janë shtuar flotës së autoambulancave të Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore. Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e...

Izraeli, kupolë mbrojtëse kibernetike Shqipërisë

Izraeli do të ndihmojë Shqipërinë në betejën me sulmet kibernetike. Sot në Tel Aviv u firmos memorandumi që konkretizon premtimin e qeverisë izraelite....

Vendimet e qeverisë/ Qytetarët e Ballkanit Perëndimor do lëvizin vetëm me kartën e ID...

Shtetasit e Ballkanit Perëndimor mund të hyjnë në Shqipëri vetëm me kartën e ID. Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi komunikoi këtë vendim që hyri...

Peleshi: Vit i rëndësishëm për emergjencat civile! Financim 30 milionë eurosh nga qeveria italiane,...

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi bëri me dije planin projekt vendimin e qeverisë sa i takon planit për masat e marra për emergjencat civile....

Marrëveshja në procesin e Berlinit, Çuçi: U miratua VKM, Qytetarët e Ballkanit Perëndimor do...

Ministri Bledi Çuçi bëri me dije se qytetarët e Ballkanit Perëndimor do u duhet vetëm një kartë identiteti për të lëvizur. Kjo VKM erdhi...

Heqja e kamerave ‘spiune’, Çuçi mesazh elementëve kriminalë: S’ka më hapësira për të vepruar...

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka komentuar aksionin e Policisë së Shtetit për heqjen e kamerave të paligjshme të vendosura në ambiente publike, pallate,...

Mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ibrahimaj: Diskutuam për pagat, synojmë që sektori publik të...

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj ka dalë në një konferencë për mediat pas mbledhjes së sotme të qeverisë ku ka bërë të ditur se...