03.10.2022 11:02
Home Kryesoret Faqe 570

Kryesoret

Inflacioni në Turqi, më i larti në 24 vjetët e fundit

Inflacioni vjetor në Turqi ka arritur në 83.5 për qind – shkalla më e lartë në 24 vjetët e fundit. Kjo situatë ka goditur...

Begaj kërkesë Shkollës së Magjistraturës: Konsolidoni pavarësinë, rekrutimi e vlerësimi të kryhet me objektivitet

Në përvjetorin e shkollës së Magjistraturës, presidenti Bajram Begaj ka kërkuar pavarësi dhe paanshmëri në punën e tyre me formimin e magjistratëve të rinj...

Mbahet në Tiranë Kongresi i Dytë Ndërkombëtar i Nanoteknologjisë, mbi arritjet për sfidat e...

U mbajt sot në Tiranë, Kongresi i Dytë Ndërkombëtar i Nanoteknologjisë, (TNT 2022) NanoBalkan me përfaqësimin e Instituteve prestigjioze të teknologjisë nga 25 shtete...

Rikthehet në detyrë policja e Elbasanit që fyeu dhe kërcënoi gazetarët. U bë e...

Rikthehet në detyrë si nënkomisare pranë sektorit të Krimit Ekonomik në drejtorinë e policisë së Elbasanit Anisa Kostani. Efektivja e Policisë u pezullua nga...

“Reforma në Drejtësi po jep rezultat”/ Ambasadorja Kim-magjistratëve të rinj: Bëhuni shpresë për vendin...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim u shpreh se reforma në drejtësi po jep rezultatet e saj, duke shtuar se po përballet me sfida të ndryshme....

Harta territoriale, zbulohen propozimet e grupit të Alibeajt. Ja sa bashki të reja do...

Megjithëse maxhoranca është shprehur kundër ndryshimit të hartës territoriale në prag të zgjedhjeve lokale, grupi parlamentar i PD-së ka bërë gati propozimet që do...

Kryeministri Rama: Gati mjediset fizike për çeljen e qendrës së nanoteknologjisë, NanoAlb

Ditën e sotme u mbajt në Trianë për të dytin vit radhazi, Konferenca Ndërkombëtare e Tendencave në Nanoteknologji. Kjo është një ngjarje e shënuar...

Konferenca Ndërkombëtare në Nanoteknologji, Kushi: Financojmë rreth 1.5 milionë euro në vit në laboratorë...

Ministrja e Arsimit e Sportit Evis Kushi gjatë Konferencës Ndërkombëtare të Nanoteknologjisë duke vlerësuar iniciativën e Akademisë së Shkencave thotë se Nano...

Ish kreu i CIA-s: Sulm bërthamor nga Moska? Ja si do t’i përgjigjemi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, së bashku me aleatët e NATO-s, do të "eliminonin" forcat ruse në Ukrainë nëse presidenti rus Vladimir Putin vendos...

Gjermania me rregulla të reja anti-COVID, ja kur hyjnë në fuqi

Rregullat e reja për COVID-19 në Gjermani hynë në fuqi më 2 tetor në Gjermani, ndërsa vendi përgatitet për një rritje të rasteve gjatë...