31.03.2023 11:18
Home Kryesoret

Kryesoret

..

Ekonomia shqiptare në 2022 u rrit përtej parashikimeve, me 4.8 përqind

VOA Në Shqipëri, Prodhimi i brendshëm bruto (PBB) u rrit më 4.84 përqind krahasuar me një vit më parë, njoftoi sot Instituti i Statistikave, ndërsa...

Muaji i shenjtë i Ramazanit, Rama ndan pamje nga Berati

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur pamje nga Berati për të uruar besimtarët myslimanë me rastin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Në foton e publikuar...

Abonetë falas për studentët, Bashkia e Tiranës jep lajmin e mirë: Kioskat do të...

Një lajm i mirë për të gjithë ata që përdorin transportin publik në kryeqytet. Bashkia e Tiranës nënvizon se për t’u ardhur në ndihmë...

Përse nuk po gëzon dot Berisha, nga dorëheqjet e rivalëve të PD?

Nga Mero Baze/ Berisha arriti t’i tërheqë dhe shantazhojë disa nga kandidatët e vendosur nga Enkelejd Alibeaj për kryetar bashkie, edhe ashtu të paktë në...

Investimet në energji/ Rama: Pas parqeve fotovoltaike, nis puna në Skavicë por edhe me...

Shqipëria synon avancimin në prodhimin e energjisë elektrike përmes sistemeve fotovoltaike siç është edhe ndërtimi parkut “Blue 1” në Seman të Fierit një...

Veliaj: Lista ruse e Ilir Metës/ Kryebashkiaku i Tiranës: Fyese për demokratët që ta...

Teksa zgjedhjet afrohen, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj në një prononcim mediatik e ka quajtur fyerje dhe poshtërim që po i bëhet demokratëve,...

Lidhjet ruse/ Ish deputeti i PD, padi në SPAK për çiftin Meta-Kryemadhi: Gjigandët e...

Ish-deputeti Halit Valteri ka kallzuar në SPAK Ilir Metën dhe Monika Kryemadhin për fshehje të të ardhurave. I ftuar në “Zona Zero”, Valteri tregoi se...

Historike/ Shqipëria e minifutbollit mposht Spanjën dhe kalon në gjysmëfinale

Shqipëria e minifutbollit pret biletën për në gjysmëfinalen e EuroCup. Kuqezinjtë fituan edhe ndeshjen e fundit të grupit C teksa mundën Spanjën me rezultatin...

Programi italo-shqiptar i Konvertimit të Borxhit (IADSA II), hapet thirrja e dytë për përzgjedhjen...

Në Tiranë u mbajt sot konferenca e nisjes së Thirrjes së dytë për përzgjedhjen e projekteve të Programit të Konvertimit të Borxhit Italo-Shqiptar (IADSA...

Erion Veliaj: JOQ edhe Lolita do të shkojnë t’i sqarojnë gjobat edhe në Gjykatë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka folur sërish për fenomenin e gjobëvënies nga faqet online. Në një intervistë për “News24”, Veliaj tha...