21.05.2022 01:31
Home Kryesoret

Kryesoret

Konferenca Drejt së ardhmes: Qyteti im, shtëpia ime/ Rama: E bukura në mjedisin e...

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në konferencën ndërkombëtare “Drejt së ardhmes: Qyteti im, shtëpia ime”, një platformë dialogu dhe shkëmbimi idesh me fokus përfshirjen...

Investimi në Vlorë, Rama: Njerëzit me prona në Lungomare janë bërë më të pasur...

Rama gjatë fjalës së tij e vuri theksin te investimi i Lungomares në Vlorë, që përvec benefiteve pamore, ka sjellë edhe ekonomike. Ai tha...

‘Fqinjët i mbajmë dhe na mbajnë mirë’, Rama kujton profesoreshën e Harvardit: E bukura...

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Vlorë, përshëndeti fiqnjët italianë, duke thënë se na mbajmë dhe i mbajmë mirë. Duke folur në Konferencën...

Manastirliu: Pediatria e re në Elbasan, gati të hapë dyert pas pak ditësh

Pediatria e re në spitalin rajonal të Elbasanit do të hapë dyert pas pak ditësh. Lajmi u bë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë dhe...

Të hënën dy seanca plenare, pasdite mbahet raundi i dytë për Presidentin

Ditën e hënë Kuvendi i Shqipërisë do të zhvillojë dy seanca plenare. Lajmi është bërë i ditur nga zyra e shtypit pranë Kuvendit. Mësohet...

‘Forcimi i Edukimit për Qytetari Demokratike në Shqipëri’, ministrja Kushi pret Miq të vegjël...

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi ka mirëpritur në ambientet e ministrisë një grup prej 24 nxënësish nga Turqia, të moshës 9 deri...

Fier, përfundojnë punimet në Urën e Darzezës, Rama: Së shpejti përfundon Ura e Semanit,...

Një sërë projektesh të rëndësishme infrastrukturore janë në zhvillim e sipër në qarkun e Fierit, kryesisht në rrugë lokale apo ura që lidhin segmente...

“Në krye je, por jo plak”, batuta e kryeministrit Rama në Darzezë, banorët e...

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër sot investimet në Darzezë. I shoqëruar nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, njëherësh drejtues politik i qarkut...

Projekti për portin e Durrësit, Rama: Praktikisht do jetë dhe porti i Prishtinës

Porti i Durrësit është projektuar dhe do të ndërtohet edhe si “Porti i Prishtinës”. Lajmin e bëri të ditur studio holandeze e cila është kontraktuar...

Conference League, Veliaj jep porositë e fundit: “Lëreni makinën në shtëpi dhe shmangni ardhjen...

Për herë të parë në historinë e tij, kryeqyteti shqiptar do të presë një finale evropiane futbolli dhe Bashkia e Tiranës është përgatitur me...