21.05.2022 12:15
Home INTERVISTA

INTERVISTA

Deputeti Krichbaun flet për takimin me Ramën: Shqipëria progres të dalluar me reformat, negociatat...

Ne nje intervistë per DW deputeti kristiandemokrat në Parlamentin Gjerman, Gunther Krichbaum, folës i grupit parlamentar CDU/CSU për çështje të Bashkimit Evropian komenton edhe...

Deputeti i CDU ‘i pret krahët’ Berishës: S’ka bashkëpunim me PD nëse i kthehet...

Deputeti kristiandemokrat në parlamentin gjerman, Gunther Krichbaum, folës i grupit parlamentar CDU/CSU për çështje të Bashkimit Evropian ka deklaruar se nuk do të bashkëpunojnë...

1 vit nga shpallja e Sali Berishës nga SHBA “non grata”/ Balla: Është detyrim...

Kryetari i Grupit Parlametar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se është detyrim i drejtësisë të hetojë Sali Berishën për korrupsion dhe përdorim të...

“I doli sërish fjala”/Sot SPAK goditi 8 grupe kriminale, Vangjeli e paralajmëroi para dy...

Analisti Lorenc Vangjeli ka bërë dy ditë më parë një paralajmërim të fortë në studion e “ABC Live” përballë gazetares Sibora Bitri. Duke iu...

Hyseni: Detyrim për palët që të përfshihen në proces, por me apo opozitën PS...

Ish-deputeti i PS Alket Hyseni tha se është detyrim për të gjitha palët që të përfshihen në procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri...

Pëllumb Kulla: Ju rrëfej bisedën me Berishën për shkeljen e embargos së naftës me...

Ambasadori i Shqipërisë në OKB, gjatë viteve 1992-1996, shkrimtari Pëllumb Kulla tregon në një intervistë të para viteve më parë, prapaskenat e përplasjes diplomatike...

Kryeministri Rama pas takimeve në Bruksel: Imazhi ynë është komplet tjetër sot, Shqipëria konsiderohet...

Intervistë e Kryeministrit Edi Rama pas takimeve të zhvilluara në Bruksel: Zoti kryeministër, morëm sinjale pozitive nga takimi i mbrëmshëm që patët ju me zotin...

Veliaj: SPAK të godasë 360 gradë! “Gërdeci” i Berishës dhe përgjimet Meta-Prifti janë sheshit!

Prokuroria e Posaçme anti-Korrupsion duhet të godasë në të gjithë drejtimet, jo vetëm në një kah. Kështu shprehet drejtuesi politik i Tiranës, Erion Veliaj...

President nga radhët e PS? Veliaj: Jo si Meta e Nishani. Do doja një...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj komentoi ditën e sotme procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri të Republikës. Duke folur për Report TV, Veliaj...

Sazan Guri i vendosur të bëhet president: Do të rris vlerat e Shqiprisë! Krishti...

Sazan Guri është i vendosur për t’u shpallur president. Ai ka shpjeguar në emisionin “N’kohë” në Report tv, argumentet se përse duhet të zgjidhet...