08.12.2022 10:38
Home Ide Faqe 3

Ide

“Nga fjalët do kalojmë në veprime” – Po çfarë mund të ndodhë?!

Nga Ylli Pata/ Para disa vitesh, në redaksinë e një prej gazetave sportive në vend, ndodhi një histori e çuditshme, e cila më pas u...

“Unë veproj me Kanun, Ramën do e kisha vrarë me snajper” – Sali Berisha...

Nga Altin Ketro/ Lideri i Foltores, Sali Berisha, u përpoq që sulmin fizik të ushtruar ndaj tij ta paraqesë menjëherë si vepër e kryeministrit Edi...

Kur të rreh edhe budallai i lagjes dhe…‘thyerja në mes’ e ortakut ‘marsian’

Nga Jakin Marena/ Ne krye të herës ajo që dua nënvizoj me forcë është se jemi e duhet të jemi në mënyrë kategorike kundër përdorimit...

Kujt i interesonte grushti i djeshëm?

Nga Endri Kajsiu/ Unë besoj se incidenti i djeshëm me Sali Berishën ishte thjeshtë dhe vetëm një rastësi. Një akt i dëshpëruar, i një njeriu...

BE zbret në Tiranë, Ballkani i përket Europës

AKADEMIK ANASTAS ANGJELI Çdo Samit i Bashkimit Evropian është një eveniment i rëndësishëm, herë në planin simbolik e herë në atë praktik, e herë në...

Sikur të mos kishte ndodhur ai grusht…

Mbrëmjen e 5 dhjetorit, Sali Berisha paralajmëronte një uragan të paparë. “Bota sytë tek protesta jonë! Tirana dhe Shqipëria presin me padurim uraganin e paparë!...

Të paktën një ditë mund të thuhet e vërteta

Të paktën ‘ajo dita’ është sot. Sot është dita e Samitit të BE me Ballkanin Perëndimor. Europa është ankoruar në Tiranë, Tirana ishte një...

Ky gënjen edhe kur e rrahin

Nga Carlo Bollino Janë disa momente në jetë që prodhojnë një “déjà vu”, që do të thotë përshtypjen e përjetimit në të shkuarën e të...

Ku ishte Ilir Meta (që i bie më të fortit) kur ia hodhën ‘knock-out’...

Nga Ardit Rada Një ditë para Samitit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Sali Berisha deklaroi se Tirana do të lebetitej nga protesta e 6 Dhjetorit....

Kush e shtyu Gert Shehun të gjuajë Berishën me grusht?!

Nga Ylli Pata Duke marrë për bazë moshën e ish-kryeministrit, ai veprim i dhunshëm ndaj tij është i rëndë, madje shumë. Por logjikisht ai është...