08.12.2022 09:25

Opinione

“Nga fjalët do kalojmë në veprime” – Po çfarë mund të ndodhë?!

Nga Ylli Pata/ Para disa vitesh, në redaksinë e një prej gazetave sportive në vend, ndodhi një histori e çuditshme, e cila më pas u...

“Unë veproj me Kanun, Ramën do e kisha vrarë me snajper” – Sali Berisha...

Nga Altin Ketro/ Lideri i Foltores, Sali Berisha, u përpoq që sulmin fizik të ushtruar ndaj tij ta paraqesë menjëherë si vepër e kryeministrit Edi...

Kur të rreh edhe budallai i lagjes dhe…‘thyerja në mes’ e ortakut ‘marsian’

Nga Jakin Marena/ Ne krye të herës ajo që dua nënvizoj me forcë është se jemi e duhet të jemi në mënyrë kategorike kundër përdorimit...

Kujt i interesonte grushti i djeshëm?

Nga Endri Kajsiu/ Unë besoj se incidenti i djeshëm me Sali Berishën ishte thjeshtë dhe vetëm një rastësi. Një akt i dëshpëruar, i një njeriu...

BE zbret në Tiranë, Ballkani i përket Europës

AKADEMIK ANASTAS ANGJELI Çdo Samit i Bashkimit Evropian është një eveniment i rëndësishëm, herë në planin simbolik e herë në atë praktik, e herë në...

Të paktën një ditë mund të thuhet e vërteta

Të paktën ‘ajo dita’ është sot. Sot është dita e Samitit të BE me Ballkanin Perëndimor. Europa është ankoruar në Tiranë, Tirana ishte një...

Ky gënjen edhe kur e rrahin

Nga Carlo Bollino Janë disa momente në jetë që prodhojnë një “déjà vu”, që do të thotë përshtypjen e përjetimit në të shkuarën e të...

Ku ishte Ilir Meta (që i bie më të fortit) kur ia hodhën ‘knock-out’...

Nga Ardit Rada Një ditë para Samitit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Sali Berisha deklaroi se Tirana do të lebetitej nga protesta e 6 Dhjetorit....

Kush e shtyu Gert Shehun të gjuajë Berishën me grusht?!

Nga Ylli Pata Duke marrë për bazë moshën e ish-kryeministrit, ai veprim i dhunshëm ndaj tij është i rëndë, madje shumë. Por logjikisht ai është...

Gënjeshtrat historike të Sali Berishës pas çdo ngjarje, edhe për sulmin ndaj tij!

Nga Carlo Bollino Janë disa momente në jetë që prodhojnë një “déjà vu”, që do të thotë përshtypjen e përjetimit në të shkuarën e të...