30.05.2023 03:21
Home Ide Opinione

Opinione

Noli dhe rusët

Hupe, Sali, hupe!

..

Nacional-komunizmi I Albin Kurtit ka vdekur bashkë me Milosheviqin

Nga Mero Baze/ Viola Von Cramon, eurodeputetja që njihet si një nga mbështetëset e mëdha të Kosovës u filmua duke u përballur me policinë e...

Tensioni në veri të Kosovës, Spartak Ngjela: Koha do tregojë që serbët do ikin...

Avokati Spartak Ngjela komentoi situatën në veri të Kosovës dhe tensioneve që kanë lindur aty pas marrjes së detyrës nga kryekomunarët shqiptarë. Ngjela bëri një...

Gjekmarkaj: Basha duhet të tërhiqet nga tentativa për t’u rikthyer në krye të PD,...

Agron Gjekmarkaj nuk e mbështet rikthimin e Lulzim Bashës pas disfatës të opozitës në zgjedhjet e 14 majit. I ftuar në Report Tv në emisionin...

Lulzim Basha, mos u kthe!

Roland Qafoku Me një bluzë me mëngë të shkurtra ngjyrë të zezë, të kombinuar me të zezën e flokëve të lyer dhe të mbjellë...

“Ish-ambasadorët” që kërkojnë të zbojnë SHBA nga Kosova

Nga Mero Baze/ Këshilli i Ambasadorëve shqiptarë, një organizatë joqeveritare e cila vlen vetëm për të kuptuar qëndrimet diplomatike të Ilir Metës dhe Sali Berishës,...

Albin Kurti sillet si i penduar për Marrëveshjen e Ohrit

Nga Mero Baze/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vazhdimisht të njëjtin problem me Albin Kurtin. Ato nisen të jenë në krah të tij në...

Pse po mbrohet Serbia dhe sulmohet Kosova nga ata që e themeluan?!

Intervistë me Zef Mazi, ish-ambasador dhe ish-kryenegociator i Shqipërisë me Bashkimin Evropian Pyetje: Pak muaj më parë bëmë një intervistë me ju për problemet me...

Pse ne jemi të pabarabartë?

Nga Monika Stafa/ Çdo ditë ne jetojmë ngjarje apo ndodhi të cilat sado përpiqemi t’i shtyjmë duke menduar se nuk na përkasin, përkundrazi ato janë...

Noli dhe rusët

Nga Hasan Bello/ Për marrëdhëniet e Fan Nolit me rusët ekziston pak informacion. Gjithësesi të gjithë historianët bien dakord për ndihmën që ai mori më...

Oportunistët fantocë në pritje të populizmit!

Nga Alban Daci/ Vota është para së gjithash një modalitet përfaqësimi dhe afirmimi! Nëse elektorati, ka ndjesinë se nuk i afrohet asnjë ofertë nga partitë...