30.09.2022 01:06
Home Ide Opinione

Opinione

S’e përshëndeti Rezolutën e Shqipërisë kundër akuzave të Dick Martyt për UÇK-në – “Gërvalla...

Nga Valon Rashiti/ Nënkryetarja e Partisë Demokratike e Kosovës, Vlora Çitaku, ka bërë të ditur se do ta ftojnë për interpelancë në Kuvend, ministren e...

Shkaqet e tmerrit të Vjosa Osmanit nga fjala e Edi Ramës në OKB

Nga Ylli Pata Reagimet e nivelit të lartë të krerëve të Kosovës, pas qëndrimit të Edi Ramës, në emër të Shqipërisë në OKB kundër rezolutës...

Pse Berisha po përpiqet të harrojë 6 marsin?

Nga Mero Baze Bashkëpunimi i vetëm i “suksesshëm” Berisha – Meta/Metaj, mbetet 6 marsi. Në fakt ishte më shumë meritë e Meta/Metaj, i cili përdori...

Reagimi i shpejtë institucional, ndryshimi që pritej nga Policia e Shtetit

Nga Artur Ajazi Ardhja e Muhamet Rrumbullakut, (një prej specialistëve më të pergatitur të fushës) në krye të Policisë së Shtetit, ka ndyshuar veç...

Të çmendur pas Giorgia Melonit në Shqipëri – Por duan ta imitojnë vetëm nga...

Nga Ylli Pata Nëse ka një fenomen që këto ditë ka “bashkuar” të gjitha korrentet e opozitës shqiptare është fitorja e Giorgia Melonit në zgjedhjet...

Rama në OKB, Kosova dhe “xhagajdurët” politikë të aksit Tiranë-Prishtinë

Nga Jakin Marena Shqipëria është një vend i vogël dhe nuk ka peshë politike në ranglistën e vendeve të tjera perëndimore, por dhe në shumë...

Gjunjëzimi i parë i Berishës para Meta/Metaj

Nga Mero Baze Ashtu siç pritej, Ilir Meta/Metaj ishte në pritje të një sinjali të Sali Berishës rreth ligjit për dosjet e Sigurimit të Shtetit....

Pesë mësime nga Italia

Ditmir Bushati Të mësuar me “rrëmujën” e politikës italiane, por edhe me faktin se lidhja mes Shqipërisë dhe Italisë është e fortë dhe shtrihet përtej...

Edi Rama e meriton urrejtjen e Vjosa Osmanit

Ajo që e ka përjetuar më keq fjalimin e kryeministrit të Shqipërisë në sallën e OKB, nuk ishte Serbia, por Vjosa Osmani. E ka...

Serbia s’është ‘rehat’ me deklaratat e Ramës në OKB

Vitjon Nina Një fjalim i kryeministrit shqiptar, Edi Rama, në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, do të ngjallte në terma konkretë –...