21.05.2022 02:15
Home Ide Kendveshtrim

Kendveshtrim

Ben Andoni: Berisha, është e keqja më e pakët në PD

Nëse do të vazhdojmë të merremi me mënyrën sesi drejton Sali Berisha, sesi organizon “Rithemelimin”, si organizoi Foltoret, si e materializoi Kuvendin e 30...

Për të kuptuar turravrapin e Berishës mbi Alibeajn

Nga Mero Baze Përplasja fizike e Sali Berishës me Enkelejd Alibeajn në foltoren e Kuvendit, nuk është përpjekje për t’u dukur i fortë. Për fat,...

Nëntë vjet varavingo, për t’u rikthyer tek Sali Berisha!

Nga Skënder Minxhozi/ Lulzim Basha i ka dhënë fund më në fund agonisë së vet politike. Por jo asaj të partisë që drejtoi formalisht nga...

Kujt i intereson destabiliteti politik në vend

Lexo.al/ Prej katër ditësh Shqipëria po përballet me protesta, në pamje të parë për rritjen e çmimit të hidrokarbureve. Këto protesta sot kishin kulmin e...

Pse u dorëzua Serbia?

Nga Mero Baze Serbia iu bashkua 141 shteteve që votuan në Asamblenë e Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, për të dënuar pushtimin e...

Ja se si mund të rrëzohet Vladimir Putin

Nga Edward Lucas “Daily Mail” Ata që e njohin Vladimir Putinin, thonë se ai ka fiksim një skenë veçanërisht të tmerrshme nga historia botërore e...

Veliaj e fitoi betejën me Dukën, po të tjerët?

Nga Sokrat Hoxha Zbythja e djeshme e Armand Dukës, i cili vendosi të shtyjë zgjedhjet për Presidentin e ri të FSHF-së pasi Gjykata e Tiranës...

Dyshja Berisha-Basha dhe bilanci i tyre 17-vjeçar

Nga Endri Kajsiu/  Lulzim Basha prej muajsh ka nisur një fushatë me të cilën ai po tenton të krijojë perceptimin në opinion publik se...

Autogoli i Bashës me shkarkimin e Ilir Metës

Nga Flogert Muça/ Lulzim Basha është i shushatur nga Foltorja e Sali Berishës dhe nga mundja e vazhdueshme që Edi Rama i bën në...

Ja pse Sali Berisha, nuk donte të merrte PD zyrtare!

Nga Mero Baze Për të gjithë ata që kishin ndonjë iluzion se Sali Berisha synonte të merrte PD me revolucion, tani kanë një fakt të...