08.06.2023 04:25
Home Ide Kendveshtrim

Kendveshtrim

..

Është koha që Albini të vendosë!

Nga Dritan Hila/ Perëndimorët kanë bërë një kërcënim të hapur ndaj Kurtit, të ngjashëm me atë të Rambujesë, ku mungon fjala bombardim. I gjithë problemi...

Pse Albin Kurti po detyron Perëndimin të ripushtojë Kosovën?

Nga Mero Baze/ Ajo që po ndodh mes Kosovës dhe Perëndimit është gjëja më e rënd që I ka ndodhur edhe Kosovës edhe Perëndimit. 27...

Lufta në PD dhe “shkrirja” e BF-së brenda PD: çfarë po ndodh në opozitë...

Nga Ylli Pata/ Shkëndijat e forta të sherrit në 3 pas mesnate, dalja e Lul Bashës me bluzën e Zelenskit nëpër tovvn hall-e të përgatitura...

Trimat mediatikë të Lul Bashës

Nga Habjon Hasani/ Afro 48 ore para zgjedhjeve lokale te 14 majit, Sali Berisha doli ne nje konference per shtyp paradite. Nje nate me pare Edi...

“Tentativa” e Gaz Bardhit dhe kompani, për t’i dorëzuar PD Sali Berishës në mënyrë...

Nga Poli Hoxha/ Nuk dua ti paragjykoj duke thënë se Gazmend Bardhi dhe kompani, me ndërgjegje dhe plan të paramenduar, po ja dorëzojnë në pjatë...

Një parti që vuan krizën e mungesës së betejës

Nga Mero Baze/ Partia Demokratike, duket se po vuan krizën e thellë të identitetit të saj politik, që është mungesa e betejës e lidershipit të...

Baballarët e kombit shqiptar dhe baballarët e shtetit të Kosovës, përballë Albin Kurtit

Nga Mero Baze/ Ka një keqkuptim të madh, por dhe të qëllimshëm, në referimin në histori që nacional-komunistët e Kosovës, përfaqësuar nga Albin Kurti, bëjnë...

Kush do e sjellë ‘silver bullet-in’ tek PD-ja?!

Nga Ben Andoni/ “Silver bullet” në kuptimin e drejtpërdrejtë do të thotë ”fishek i argjendtë”. Por, në fjalorin politik, sa i përket terminologjisë, “silver bullet”...

Albin Kurti ka ngjallur një ndjenjë pendese në Perëndim për Kosovën

Nga Mero Baze/ Kosova ka nisur të përballet me sanksionet e para të SHBA dhe Bashkimit Evropian, pas vendosmërisë së Albin Kurtit për ta përdorur...

Kurti në ‘gjurmët’ e Berishës dhe pasojat e konfliktit me SHBA

Nga Jakin Marena Besojmë që të gjithë ndajmë të njejtin mendim, se qeveria e Kosovës ka të gjithë të drejtën e Zotit që ta shtrijë...