08.02.2023 09:31
Home Ide

Ide

Niko dhe drita e tij

..

Gërdeci, historia e panjohur politike ku PD nuk ju ngjit familjes Berisha!

Nga Ylli Pata/ Hapja zyrtare e hetimeve mbi tragjedinë e Gërdecit, kanë sjellë në skenën politike shqiptare një lëvizje tektonike në një shkallë të lartë...

Përse ka vlerë rihapja e dosjes së Gërdecit nga drejtësia?

Nga Mero Baze/ Gjykata Speciale Antikorrupsion do të marr në dorë gjykimin e përgjegjësisë që ka ish Ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu dhe bashkëpuntorët e...

Hijet e errëta të një sondazhi

Nga Skënder Minxhozi/ Kolegu i vjetër Eduard Zaloshnja e ka shumë për zemër artin e sondazheve. Është ndër të paktët që sondon opinionin publik edhe...

Tkurrja elektorale e opozitës: Nga Basha-Kryemadhi, tek Berisha-Meta

Nga Eduard Zaloshnja Në zgjedhjet parlamentare të prillit 2021, opozita kishtë dy liderë të shpallur publikisht: Bashën dhe Kryemadhin. Partitë e udhëhequra prej tyre morën...

Ylli Pata: Dosja ‘Gërdeci’/ Çfarë konsiston ‘bomba’ e sotme e SPAK

Një vit më parë, kur me insistimin e familjarëve të viktimav të katastrofës së Gërdecit, çështja u rihap nga SPAK, në shumë nga panelet...

Avokati i njohur: Floriri i vjedhur nga Berisha e Meta po shitet ende në...

Avokati Idajet Beqiri ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë se floriri i vjedhur sipas tij nga Sali Berisha dhe Ilir Meta po...

Sikur Mediu të dënohet nga drejtësia shqiptare?

Nga Mero Baze/ Gazetari i njohur amerikan Guy Lawson, autor i librit për historinë e përfshirjes së Shkëlzen Berishës në Gërdec, në një intervistë që...

Skenari makabër me tre faza, për të shkatërruar Sali Berishën!

Nga Poli Hoxha Sali Berisha i mblodhi sërish këtë të hënë paradite gazetarët dhe shpalosi zbulimin e një skenari “të tmerrshëm”, e të padëgjuar deri...

Kontradiktat e kapjes së Lulzim Bashës!

Nga Altin Ketro Lideri i Foltores, Sali Berisha, nuk lë rast në deklarata për shtyp apo kur poston statuse në rrjetet sociale, për të akuzuar...

Sali Berisha si Kristofor Kolombi, zbuloi Amerikën

Nga Lorenc Vangjeli Në pamje të parë duket se lundërtari i famshëm italian dhe shqiptari famëmadh Sali Berisha nuk kanë asnjë lidhje. As nga koha...