21.05.2022 01:17
Home Ide

Ide

Brenda bunkerit të Putinit, pse ai është tani aleati më i madh i Ukrainës

Është e pamundur të mos kujtohen ditët e fundit të Adolf Hitlerit, kur lifta që ai filloi po shkonte kundër planeve të tij. Natyrisht,...

Masturbim masiv mendor shoqëror

Nga Denis Dyrnjaja/ Ky përkufizim më shkoi në mend ndërsa ndjek prej kohësh interesin dhe reagimin për dy lloje lajmesh nëpër mediat online dhe jo...

Pse Ilir Meta i quan partnerët SHBA-BE, ‘pushtues’ që duhen trajtuar si pushtues?!

Nga Jakin Marena Ka një kujdes të madh nga ana e mazhorancës socialiste por dhe nga ana e pjesës më të madhe të opozitës,...

Mero Baze: Për të gjithë ata që thonë se Sali Berisha është ‘ringjallur’ nga...

Një vit më parë më 19 maj në mesditë Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosën nga ana e tyre ndëshkimin e munguar ndaj...

“I doli sërish fjala”/Sot SPAK goditi 8 grupe kriminale, Vangjeli e paralajmëroi para dy...

Analisti Lorenc Vangjeli ka bërë dy ditë më parë një paralajmërim të fortë në studion e “ABC Live” përballë gazetares Sibora Bitri. Duke iu...

“Lexo servilizmin ndaj Albinit që të shpie në urrejtjen ndaj Ramës”

Nga Valon Arifi/ Për shkak të qëndrimeve të ndryshme të Gjukanoviqit dhe Abazoviqit ndaj Open Ballkanit, lexo servilizmin ndaj Albinit që e shpie në...

Presidenti po nxjerr në dritë ndarjen tripolare të opozitës

Nga Mero Baze Procesi i përzgjedhjes së një emri për president të Republikës përmes konsultimeve me opozitën po shpalos më shumë krizën e opozitës dhe...

Mirë që ‘ikën’, po pse njëherësh: Berisha bën si Jobs, Meta si ‘Mesia’, Kryemadhi…!

Nga Jakin Marena Këto ditë në Shqipëri kanë qënë të mbushura me ngjarje e situata të papërsëritshme, të cilat kanë bërë që shqiptarët të gjenden...

Ylli Pata: Efektet politike në një vjetorin e ‘non grata’-s së Sali Berishës

Ylli Pata Pas zgjedhjeve të 25 prillit, përveç mandatit të tretë të Edi Ramës, pati edhe një zhvillim tjetër të rëndësishëm politik. Disfata e rëndë...

“Plani sekret i Sali ziut, arratisja mendore dhe tallja amerikane”

Nga Spartak Ngjela Vetëm politikanë dhe burra me moral të lartë, as nuk kanë qenë e as nuk janë të korruptuarit e Shqipërisë. Ata janë banditë...