01.02.2023 05:23

Rajoni

..

“Kosova i është rrëmbyer Serbisë”/ Presidenti kroat sqaron deklaratën që solli valë reagimesh

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç deklaroi se është keqkuptuar në deklaratat kur tha se “Kosova i është rrëmbyer Serbisë nga bashkësia ndërkombëtare”. Gjatë...

Kosovë/ Bisedimet për Asociacionin nga SHBA, Kurti dhe Osmani ‘kyçin’ gojën para kamerave: Do...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurtin kanw heshtur dhe nuk ka dashur të komentojë para gazetarëve mbi takimin e ftuar nga ambasadori amerikan, Jeff Hovenier....

Sot mbahet takimi në Kosovë për çështjen e Asociacionit, në mbledhje do jenë zyrtarë...

Ditën e sotme, do të ketë një mbledhje në Kosovë për të diskutuar rreth Asociacionit. Në ambasadën e SHBA në Kosovë do të mblidhen...

Presidenti kroat flet si i shfrenuar kundër pavarësisë së Kosovës dhe bëhet hero i...

Sot presidenti i Kroacisë Zoran Millanoviq ka shkuar një hap më tutje me deklaratat e tij provokuese dhe absurde. Kësaj radhe ka atakuar pavarësinë...

Qeveria e Shkupit bëhet edhe më shumë shqiptare: Në kabinet futet edhe “Aleanca” që...

Mediat vendase thonë se brenda ditës mund të fillojnë bisedimet mes kryeministrit maqedonas Dimitar Kovacevski dhe ekipit negociues të Aleancës për Shqiptarët, për përfshirjen...

Pa Kurtin/ SHBA mban nesër takim për Asociacionin në Prishtinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por dhe Bashkimi Evropian kanë shtuar thirrjet për Serbinë dhe Kosovën duke u kërkuar që të punojnë për arritjen...

Ishte ministër i Millosheviçit, BE sanksionoi Vuçiçin gjatë luftës në Kosovë

Është i ditur fakti që presidenti serb Aleksandër Vuçiç gjatë regjimit të Sllobodan Millosheviçit ishte ministër i Informimit, gjë që e përndjek edhe sot...

Zhvillimi në Ballkan po shkon në drejtimin e gabuar

Nga Jon Kværne Aftenposten Problemi kryesor është besimi i aktorëve perëndimorë se nacionalistët e korruptuar dhe autoritarë mund të trajtohen si partnerë – edhe pse...

Jo vetëm Berisha: SHBA sanksionon dy ish- deputetë serbë për përfshirje në korrupsion

Shtetet e Bashkuara thanë të premten se kanë sanksionuar ish deputetët e Parlamentit të Serbisë, Verica Radeta dhe Petar Jojiç për përfshirjen e tyre...

Pa njohjen e Kosovës, propozimi i BE-së i papranueshëm për opozitën

Partitë politike opozitare në Kosovë mbështesin procesin e dialogut me Serbinë, por ato thonë se nuk pajtohen me propozimin e Bashkimit Evropian për normalizimin...