08.02.2023 10:55
Home Bota

Bota

..

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën, katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Zelensky në Londër kërkon avionë modernë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, u tha ligjvënësve britanikë të mërkurën se do të bënte gjithçka që mundej për ta bindur botën që t’i...

Kritikat për qeverinë pas tërmeteve, Erdogan: Nuk mund të përgatiteshim për një katastrofë të...

“Është e pamundur që të përgatitesh për një katastrofë të tillë.” Kështu u është kthyer presidenti i Turqisë kritikave për përgjigjen që qeveria e...

Pse janë të rëndësishme 72 orët e para pas tërmeteve?

Koha po mbaron për të mbijetuarit e bllokuar nën rrënojat e tërmeteve në Turqi dhe Siri, teksa përpjekjet e kërkim-shpëtimit po i afrohen kufirit...

“Messi e dalloi shpejt talentin e Pedrit”, trajneri holandez: I pasonte vetëm atij!

Një nga talentet më të spikatura në organikën e Barcelonës dhe kombëtares së Spanjës është Pedri. Mesfushori dallohet për teknikën e lartë dhe zgjuarsinë...

VIDEO/ Në sfidë me rrënojat dhe motin e acartë, trupat shqiptare të FA në...

Forcat shqiptare të kërkim – shpëtimit në Turqi, po punojnë në sfidë me rrënojat dhe motin e acartë. Bëhet me dije se trupat shqiptare...

Vazhdojnë kërkimet! Shkon mbi 11.200 numri i të vdekurve nga tërmeti Turqi dhe Siri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka njoftuar se numri i të vdekurve nga tërmeti i së hënës ka arritur në 8,754. E kombinuar...

Tërmeti apokaliptik në Turqi e Siri/ Shkon në 11000 numri i viktimave, mijëra të...

Numri i njerëzve që dihet se kanë vdekur në Siri dhe Turqi ka tejkaluar 11,000 ndërsa përpjekjet e shpëtimit vazhdojnë për të tretën ditë. Dy...

Lionel Messi ndihmon Turqinë dhe Sirinë pas tërmeteve, dhuron 3.5 milionë euro

Tërmetet në Turqi dhe Siri iu kanë marrë jetën mijëra njerëzve. Lëkundjet e forta kanë rrëzuar shumë shtëpi, shkolla, ndërtesa dhe objekte të tjera....

“Ne po garojmë me kohën”, ekipet e kërkim-shpëtimit dhe të mbijetuarit po përballen me...

Përpjekjet e shpëtimit po bëhen “më të vështira” për shkak të motit të ftohtë në Turqi dhe Siri, paralajmëruan ekspertët, ndërsa punëtorët nuk kanë...