Enkelejd Alibeaj ka mbledhur grupin parlamentar të PD. Të pranishëm janë 9 deputetë dhe Roland Bejko, kandidat për kryetar bashkie në Tiranë.

Deputetët e pranishëm:

1.Gazment Bardhi

2.Arbi Agalliu

3.Lefter Geshtenja

4.Flutura Acka

5.Merita Bakiu

6.Eralda Tase

7.Selaudin Jakupllari

8. Zheni Gjergji

9.Andi Ulliri