Ka përfunduar 1-1 sfida mes Erzenit dhe Kukësit në javën e 26 të Abissnet Superiore. Sa i përket sfidës, Ademi realizoi për vendasit në minutën e 27′, ndërsa Barbosa barazoi për verilindorët në minutën e 90+2.

Erzeni mban vendin e 3 me 37 pikë, ndërsa Kukësi renditet i 6 me 35 pikë. Në ndeshjen e radhës, Erzeni luan në transfertë ndaj Tiranës, ndërsa Kukësi pret Egnatian.