Jori Delli, modelja bukuroshe është lindur dhe rritur në Itali. Ajo është bërë pjesë e Big Brother VIP Albania dhe ka spikatur për një karakter të butë dhe tolerancë të madhe.

Shpesh në media ajo u krahasua me Beniadën e BBV 1, por Jori, edhe pse shoqr me Beniadën, nuk ka asgjë të përbashkët me të, përveç një mungese fjalori të zhargonit Shqip. Rasti i videon më poshtë të krijon të qeshura, me sinqeritetin që Jori pyet Kejsin “çfarë është palla”.

Kejsi ngrin për një çast dhe i thotë “uaaaa po mos dëgjo këta”. Jori e kupton dhe u kthehet djemve “che schifo”, (sa shpifur).

Të shumta komentet nga ndjekësit. Koment: Me shum ky tjetri po fliste LORENCI ,besoj se Qetsori ja ka desh me ja shpjegu .Ky Lorenci ma i pisti ,gjoja per humor. Zgerdhihet per fjalor te nyt.

Koment: jori je e mrekullueshme/ Qetsori jashte pz me zarf të zij duhet te dal./ Ky Qetsori eshte shume i peshtire!