Bota e muzikës ‘u trondit’ nga publikimi i këngës ‘Sessions #53’ të Bizarrap dhe Shakira. Teksti shpërthyes, i cili sulmon ish-in e saj Piqué, ka pasur pasoja të forta.

Megjithatë, referencat më të diskutueshme në këngë nuk janë ato për Pique-n, por për të dashurën e tij aktuale, Clara Chía. Mesa duket e reja nuk po ndihet mirë në këtë rreth dhe ka kërkuar ndihmë psikologjike.

“E ndalojnë në rrugë për ta pyetur se kush është, i këndojnë këngën, të gjithë e njohin dhe pasi është një vajzë mjaft e turpshme…”, tha Lorena Vazquez e ‘Mamarazzis’ një javë më parë.

Këtë të shtunë në ‘Fiesta’, gazetari Saul Ortiz ka dhënë një përditësim mbi situatën në të njëjtën linjë.

“Ajo ka rreth tetë ditë në shtëpinë e prindërve, duke punuar nga shtëpia”, tha Ortiz.

“Ajo ka nevojë për mbështetje sepse disponimi i saj nuk është i mirë. Nuk është e lehtë të jesh një vajzë 23-vjeçare dhe të jesh në buzët e Spanjës dhe të gjithë botës.”

Clara Chia trajtohet për sulm ankthi.

Këtë të martë është bërë e ditur se Clara Chia është dashur të trajtohet në një spital në Barcelonë pasi ka pësuar një sulm ankthi për shkak të asaj që po kalon, sipas ‘Mamarazzi’ve.