Efi u eliminua nga shtëpia e “Big Brother VIP” dhe shumica e banorëve janë zgjuar sot të mërzitur. Luizi është ndër të parët konkurrentë që u zgjua dhe shkoi në oborr për të pirë kafen e mëngjesit dhe dukej mjaft i prekur për mungesën e Efit. Madje, ai shpërtheu edhe në lot, teksa qëndronte pranë Valbonës.

Edhe kjo e fundit u prek nga dalja e Efit nga shtëpia dhe u përlot gjithashtu.