Në shkurt të vitit 2023, 3 ditë lihen posaçërisht në rrethana të lumtura, kur do të ishte mirë të merrnim disa vendime të rëndësishme për të cilat hezitojmë për një kohë të gjatë, sepse shanset për sukses janë të mëdha.

Përveç kësaj, astrologët theksojnë se ky muaj dimri do të na sjellë shumë ndryshime, por edhe mundësi të shumta të favorshme.

Tashmë ju kemi treguar se çfarë parashikojnë yjet për ju në fushën e dashurisë për muajin shkurt , si dhe çfarë parashikon horoskopi kinez për këtë muaj , ndërsa tani ju tregojmë edhe cilat do të jenë ditët më të lumtura në muajin më të shkurtër.

2 SHKURT (E Enjte)

Dita e dytë e shkurtit është vendimtare, sepse më në fund sytë tuaj do të “hapen”. Astrologët rekomandojnë që më pas të mendoni me kujdes për planet tuaja më të rëndësishme, sepse keni një shans të madh për t’i realizuar të gjitha.

5 SHKURT (E diel)

Pastaj do të ketë një aspekt midis Venusit dhe Marsit, i cili do të prekë absolutisht secilin prej nesh. Në këtë datë do të ndjeni forcë dhe motivim të jashtëzakonshëm dhe është shumë e rëndësishme ta drejtoni atë drejt gjërave që ju bëjnë të lumtur.

11 SHKURT (E shtunë)

Në këtë datë, Mërkuri hyn në Ujor. Ky tranzicion do të zgjojë tek ne një dëshirë të madhe për dije dhe është një moment ideal për të filluar zotërimin e një aftësie të re, sepse ka një periudhë kur çdo person me pak vullnet mund të jetë shumë më i mirë.

Dhe fat i veçantë në shkurt, sipas parashikimeve të astrologëve, pret 3 shenjat e mëposhtme të zodiakut:

– Ujori

– Një e virgjër

– Akrepi