Dashi

Shkurti ka të bëjë me kënaqësinë. Kjo tregon se pavarësisht nga ndjenjat tuaja për ditën e Shën Valentinit, dashuria rrjedh këtë muaj, yjet tregojnë gjithashtu se fuqitë tuaja krijuese do të jenë në fuqi. Dhe, në fund të muajit, Venusi, që sundon dashurinë, bukurinë dhe paranë, hyn në shenjën tuaj, duke sjellë bekime në dashuri (dhe, ndërsa një astrolog nuk mund të premtojë para në këtë ekonomi, shpresojmë, bollëk në të gjitha fushat e jeta juaj).

Demi

Ju jeni një shenjë e tokës, e sunduar nga Venusi magjepsës, perëndeshë e dashurisë, parave dhe bollëkut. Shkurti ju sheh duke pushuar dhe duke shijuar momente të mira në shtëpi, gjë që çdo Dem e vlerëson. Dhe, nëse nuk jeni plotësisht të lumtur në hapësirën tuaj aktuale, ky muaj sjell ndryshime të mirëseardhura në frontin e shtëpisë. Përveç një dite stresuese në fillim të muajit, shkurti ka të bëjë kryesisht me rritjen e intimitetit në marrëdhëniet tuaja romantike dhe platonike.

Binjakët

Shkurti është një muaj shumë romantik për ju, Binjakët. Ju mund të befasoni veten duke thelluar një marrëdhënie aktuale, veçanërisht rreth hënës së plotë në Luan në fillim të muajit. Falë lëvizjeve nga planeti juaj në pushtet, lajmëtari Mërkuri, shkurti sjell biseda të rëndësishme, Binjakët. Qëllimi juaj nuk është të vraponi dhe të fshiheni, por të shihni përfitimin në trajtimin e bisedave “serioze”, qoftë për miqësi, dashuri apo para, dhe më pas të shijoni risinë e bazuar që vjen me përfundimin e një çështjeje.

Gaforrja

Shkurti ka të bëjë me bollëkun, kancerin. Për fat të keq, ekonomia është shumë e ngatërruar që astrologët të premtojnë para. Megjithatë, ndonjëherë, yjet thjesht tregojnë manifestim. Pra, ndërsa ky muaj është një kohë e shkëlqyeshme për të biseduar rreth parave, edhe nëse nuk shihni një fluks parash, prisni që ta mbyllni muajin duke u ndjerë më pozitivisht mendërisht se kur filloi. Emocionet tona llogariten si pasuri dhe yjet e rreshtojnë këtë muaj magjik për të zgjeruar pasurinë tuaj.

Luani

Shkurti fillon me një hënë të plotë në shenjën tuaj dhe është një fundjavë e kaluar më së miri si një mace shtëpie, duke marrë sy gjumë dhe duke marrë shumë vëmendje. Ju do të jeni mirënjohës për pjesën tjetër, sepse atëherë shkurti ka të bëjë me jetën tuaj personale. Jo vetëm që do të jeni në gjendje të vini në kontakt me nevojat tuaja, nga ndarja nga një partner deri tek ngritja e një marrëdhënieje në një nivel tjetër, por do ta gjeni veten duke i pohuar ato me qetësi dhe besim (dhe miqtë dhe të dashuruarit janë gati t’i dëgjojnë).

Virgjëresha

Fillimi i shkurtit ju kërkon të ndani kohë vetëm për pushim dhe ringarkim. Fatmirësisht, planeti juaj sundues, lajmëtari Mërkuri, është në anën tuaj, duke ju ndihmuar të mbani kufijtë tuaj dhe të avokoni për nevojat tuaja. Gjysma e dytë e shkurtit fokusohet në jetën tuaj të dashurisë dhe ju sheh duke shijuar fillimin e një cikli të ri në lidhje me ndonjë romancë apo miqësi të dashur.

Peshorja

Në fillim të shkurtit, asteroidi Ceres ju kërkon të gjeni kohë për veten tuaj, edhe nëse jeni në një partneritet të lumtur dhe të përkushtuar. Për shkak se ju jeni shenja e partneritetit dhe e sunduar nga Venusi romantik, mund të jetë e lehtë për Peshoret të humbasin veten në marrëdhënie ndonjëherë. Ndoshta rezultati më i kënaqshëm i këtij tranziti është se gjatë muajit shkurt, sado romantike të bëhet Dita e Shën Valentinit, ju nuk e humbisni rëndësinë e miqësisë dhe vazhdoni të ushqeni dashuritë platonike në jetën tuaj.

Akrepi

Akrepat janë konceptuar rreth kësaj periudhe të vitit, kështu që nëse ndiheni të mërzitur nga Dita e Shën Valentinit, pretendoni se është një version tjetër i Halloween-it dhe festoni në një mënyrë unike dhe drithëruese. Ndërsa ka shumë mundësi për të festuar këtë muaj, karriera juaj del në plan të parë gjatë muajit shkurt. Vetëm gjeni kohë për kujdesin ndaj vetes, sepse gjatë këtij muaji të ngarkuar, të pasur me mundësi, rrezikoni të digjeni nëse nuk ndani kohë për pushim.

Shigjetari

Pushoni sa më shumë në fillim të shkurtit; do të jeni mirënjohës që e keni bërë më vonë gjatë muajit. Falë lëvizjeve nga lajmëtari Mercury, ky muaj ju sheh duke u lidhur me miqtë, ndaj përgatituni për një kalendar të ngjeshur social. Sigurisht, ky muaj është dita e të dashuruarve, dhe ndërsa nuk ka asgjë për të treguar asgjë përveç trëndafilave, festa nuk do të jetë fokusi juaj kryesor. Shkurti ju sheh duke u kthyer nga brenda, duke bërë përpjekje në shtëpinë tuaj dhe duke kujtuar se çdo ditë mund të ndihet si një festë me miqësitë e duhura.

Bricjapi

Nje hënë e plotë në fillim të shkurtit sjell fryte në punën që keni filluar në janar. Fatkeqësisht, çdo astrolog që pranon para në këtë ekonomi nuk mund t’i besohet, por yjet tregojnë një muaj mjaft të bollshëm për ju. Ndërsa jeni të emocionuar për mundësinë e lajmeve të mira profesionale, jeta juaj në shtëpi është gjithashtu në një vend të lumtur këtë shkurt. Ju mund ta shihni veten duke u bërë më intime me një partner ose duke shijuar evolucionin e një miqësie të re.

Ujori

Ndërsa sezoni juaj përfundon këtë muaj dhe fillon Peshqit, ju ndoshta nuk do ta vini re, Ujori. Shkurti juaj është i rezervuar me ditë magjike për romancë, kështu që edhe nëse përpiqeni t’i fshiheni dashurisë këtë muaj të Shën Valentinit, ai mund t’ju gjejë. Pyetja e vetme është, a mund të dalloni muret nga kufijtë dhe në fakt të lejoni dikë t’ju afrohet?

Peshqit

Sezoni juaj fillon këtë muaj. Ndërsa ka shumë presion për të festuar gjatë sezonit tuaj, është mirë të qëndroni brenda fundjavës së parë të muajit, pasi hëna e plotë mund t’ju bëjë të ndiheni letargjik. Megjithatë, thuajini po ftesave sociale për pjesën tjetër të muajit sepse yjet janë të mbushura me surpriza. Pavarësisht nëse është dashuria juaj e ardhshme e madhe apo një mentor vendimtar, mund të takoni dikë këtë shkurt që do të ndryshojë rrugën tuaj të jetës përgjithmonë.