Publiku po pret me padurim puthjen në buzë mes Luizit dhe Kiarës brenda shtëpisë së Big Brother Vip, madje në një episod të fundit u duk sikur “momenti i madh” ndodhi. Por, jo puthja ende nuk ka ardhur.

Dyshja sërish ka tentuar disa herë edhe sot të puthen në buzë, por Kiara ende nuk vendosi për këtë hap në marrëdhënien e tyre. Episodi ndodhi pas dënimit të Vëllait të Madh, ku banorët nuk duhet të flasin për shkak se Armaldo u hodh në pishinë me gjithë mikrofon. Tentimi për t’u puthur në buzë ka ndodhur në dhomën e gjumit, ku edhe banorët e tjerë duket se mezsi e presin këtë moment, që nuk ndodhi ende.

Kiara Tito dhe Luiz Ejlli janë kthyer në kryefjalën e të gjitha mediave, tema kryesore e çdo grupi dhe biseda e çdo tavoline.

Si fansa të mëdhenj të dramave e dashurisë, shqiptarët vdesin të shohin etapat e lidhjes së një çifti e të komentojnë nga pak (ose shumë) lëvizjet e tyre.

Rrjetet sociale janë të mbushura me opinione e komente për Kiarën e Luizin, ndërsa për lidhjen e tyre i merret “mendim” të tjerëve. (Domosdo, kështu është kur je VIP në Shqipëri :p)

Tek një pyetësor për mendimin që kishin njerëzit për rrëfimin e jetës së Luizit, “Iconstyle” vuri re komentin e hallës së Kiarës, që s’duket “fanse” fort e madhe e konkurrentit e rrjedhimisht as e lidhjes së tyre.

Hallës së Kiarës, historia e jetës së Luizit i duket e rregulluar siç ai do vetë.

Sigurisht, halla e Kiarës nuk përfaqëson të gjithë familjarët e saj mirëpo të mos harrojmë se po shtohen personat që s’janë dhe shumë ‘dakord’ me këtë romancë që po nis.

Ishte mikesha e ngushtë e Kiarës, Liesa Haxhiasllani, që u shpreh se nuk dëshiron që Kiara dhe Luizi të puthen.