Askush nuk mund ta imagjinojë jetën e tij pa miq. Është familja jonë e dytë, ajo që kemi zgjedhur të kemi dhe jo ajo që kemi gjetur kur kemi lindur. Miqësia është një nga marrëdhëniet më të rëndësishme që ndërtojmë në jetën tonë, por themelet e saj kërkojnë shumë vëmendje sepse gjërat mund të mos jenë gjithmonë ashtu siç duken. Shenjat e mëposhtme në fillim të japin përshtypjen e mikut më të mirë, por gradualisht e hedhin maskën dhe më pas sheh para vetes një vetvete krejtësisht të ndryshme nga ajo që kishit imagjinuar. Pra, shikoni se cilët priren të jenë miqtë më të këqij për ju, sipas shenjës suaj të horoskopit.

Dashi- Gaforrja
Të dyja shenjat janë shumë të hapura ndaj miqësisë së njëra-tjetrës, por së shpejti shfaqin prirje dominuese dhe shtytëse pasi më pas tentojnë të krahasojnë veten.

Demi-Bricjapi
Demi jeton për ushqim dhe luks, ndërsa Bricjapi jeton për para dhe karrierë. Ata nuk do të gjejnë kurrë një temë të përbashkët bisede dhe gjithmonë do të përplasen sepse të dyja shenjat janë shumë kokëfortë.

Binjakët- Demi
Për një Binjak, shoku më toksik mund të jetë një Demi, sepse ata priren të ankohen gjatë gjithë kohës dhe të bëjnë një skenë kur nuk marrin atë që duan. Binjakët, nga ana tjetër, me natyrën e tyre spontane vështirë se do ta menaxhojnë situatën.

Gaforrja-Peshorja
Dallimi kryesor midis dy shenjave është emocioni. Gaforret e kanë shumë, ndërsa Peshoret e shmangin sepse duan që çdo fushë e jetës së tyre të karakterizohet nga ekuilibri.

Luani- Luani
Dhe mund ta imagjinoni pse! Kjo shenjë pëlqen të dominojë gjithçka dhe të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes, duke marrë gjithmonë komplimente dhe komente të mira. Mendoni se çfarë do të ndodhë nëse ai ka pasqyrën e tij për mik!

Virgjëresha-Dash
Virgjëreshat janë ndër shenjat më perfeksioniste që urrejnë të jenë pranë dikujt që nuk ka një ndjenjë kontrolli në jetën e tyre. Dashi, nga ana tjetër, është impulsivë dhe pëlqen të eksperimentojë me gjëra të ndryshme, duke pritur kaos në jetën e tyre. Epo, ne nuk përshkruajmë më!

Peshorja-Akrepi
Peshorja dëshiron të ketë shumë miq përreth, por Akrepi dëshiron ekskluzivitet. Aty gjërat ndërlikohen mjaft dhe fillojnë zënkat.

Akrepi- Binjakët
Akrepi shquhet për pjekurinë e tij emocionale ndërsa Binjakët jo aq shumë dhe kjo është ndoshta pika ku ata nuk pajtohen gjithmonë kur bëhen miq.

Shigjetari- Virgjëresha
Shigjetarët e duan aventurën dhe udhëtimin, e mbi të gjitha lirinë e tyre. Nëse shoqërohen me një Virgjëreshë, ata do të ndihen të mbytur dhe ai përpiqet t’i kritikojë ata në mënyrë që miqësia e tyre të bëhet shpejt toksike.

Bricjapi- Shigjetari
Njëra shenjë nuk pajtohet gjithmonë me tjetrën dhe rezultati është se të dyja janë lënduar në mënyrë të pariparueshme nga miqësia e tyre.

Ujori-Luan
Ujorët e urrejnë dramën që pëlqen një Luan kur nuk janë në qendër të vëmendjes, kështu që është më mirë të lini mënjanë miqësitë.

Peshqit- Ujori
Peshqit duke qenë një nga shenjat më emocionale, ata priren të kujdesen shumë për Ujorët. Por mbase e teprojnë me kujdesin dhe si pasojë marrëdhënia e tyre miqësore bëhet mbytëse.