Me Hënën e Re në Bricjap më 23/12 dhe Jupiterin që do të largohet nga Peshqit te Dashi në datën 21, duket se do të ketë ndryshime për shenjat e Horoskopit në këtë muaj festiv.

Ndërsa për shenjat e tjera çfarë do të ndodhë? Kujdes nga zënkat dhe shpërdorimet dhe gjithçka do të jetë mirë. Gëzuar Festat!

Dashi

(21 mars – 19 prill)

Me Marsin retrogradë në shtëpinë e miqësisë dhe një Hënë të Plotë që është antisociale, do të thosha se kini kujdes që të mos përfundoni një i vetmuar gjatë festave. Por përsëri, me Jupiterin që hyn sërish në shenjën tuaj nga 21/12, çfarë ju intereson nëse disa miq mbeten pas? Ju do të ecni përpara, pa marrë parasysh çfarë, pavarësisht nga kostoja. Fati thërret.
Demi

(20 prill – 20 maj)

Nëse jo tani, atëherë kur? Nëse nuk e dëgjoni thirrjen e aventurës tani për të rezervuar ato fluturime për në atë vend që keni dashur gjithmonë të vizitoni (ose atë shkollë pasuniversitare jashtë vendit) me kaq shumë planetë në shtëpinë tuaj të 9-të dhe Uranin në shenjën tuaj, atëherë kur? Edhe Toka tani rrotullohet më shpejt rreth boshtit të saj. Është radha juaj të bëni të njëjtën gjë.

Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

Hëna e Plotë në 8/12 dhe Marsi retrograde në shenjën tuaj do t’ju largojnë pak. Por atëherë do të kujtoni se çfarë shenje jeni dhe se nuk ka asgjë që mund t’ju rrëzojë për një kohë të gjatë. Ose të paktën asgjë që nuk shkon mirë me një tepricë të terapisë së blerjeve, tani që familja juaj po godet fort buxhetin e pushimeve.

Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Muaji i fundit i vitit ju gjen me një trishtim të ëmbël për shkak të Hënës së Plotë që sjell kujtime. Për fat të mirë, nuk do të zgjasë shumë, pasi Hëna e Re në shtëpinë tuaj të 7-të në lidhje me Venusin është aq e dëmshme për marrëdhënien tuaj me të dashurin tuaj, saqë ju e prisni vitin e ri vetëm me lot gëzimi.

Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Lërini zërat kritikë që zakonisht ju akuzojnë për egoizëm (d.m.th. 11 shenjat e tjera) të heshtin. Të vetmit zëra që duhet të dëgjoni këtë muaj janë ato të planetëve dhe verdikti i tyre është unanim: koha për mirëqenie dhe kujdes për veten. Jeta juaj shoqërore nuk do të shkatërrohet nëse strukeni në divan me një maskë aloe këtë sezon festash.

Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

Edhe një orë e ndalur tregon orën e saktë dy herë në ditë. Në mënyrë të ngjashme, një Virgjëreshë mund të fitojë besim dhe të kuptojë se, kur ata duan, ata janë krijesa më joshëse. Po, mrekullia e Krishtlindjeve të këtij viti mund të jeni ju, thjesht fikni kompjuterin dhe dilni jashtë.

Peshorja

(23 shtator – 22 tetor)

Pajtimi me fëmijën tuaj të brendshëm? Me kaq shumë planetë dhe ngjarje në boshtin shtëpi/familje këtë muaj, jeta juaj shoqërore mund të bjerë në plan të dytë dhe ju as që ta vini re. Mos u shqetësoni, me Jupiterin e kthyer në shtëpinë tuaj të 7-të nga 21/12, marrëdhëniet shkojnë nga e mira në më të mirë, edhe në mungesën tuaj.

Akrepi

(23 tetor – 21 nëntor)

“Kujdes, kafshon”, thotë shenja që mbani për vete si vetëmbrojtje, por këtë muaj me kaq shumë planetë në shtëpinë e komunikimit, nuk po e merrni seriozisht. Lëreni të drejtën dhe le të shpresojmë që Merkuri retrogradë nuk do të çojë në gjakderdhje të panevojshme gjatë festave.

Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Nëse i rezistoni tundimit për të vënë bast të gjitha fitimet tuaja të fundit në pokerin e festave ose çdo gjë që shkëlqen në dritaret tuaja, veçanërisht nga data 29/12 kur Mërkuri kthehet në retrogradë, madje mund ta ndryshoni vitin me një plus në llogarinë tuaj bankare. Dhe Jupiteri i kthyer në shtëpinë e romancës dhe krijimtarisë ju bën të shkëlqeni gjithsesi.

Bricjapi

(22 dhjetor – 19 janar)

Me Mërkurin dhe Venusin në shenjën tuaj nga java e dytë e muajit, dhe Hënën e Re gjithashtu në shenjën tuaj duke hapur rrugën, ky dhjetor ju sjell më shumë dhurata sesa mund të mbajë thesi i Babagjyshit. Por, pas vitit që keni kaluar, do të bënit mirë t’i zbërtheni të gjitha tani dhe të luani me to pa u menduar.

Ujori

(20 janar – 18 shkurt)

Ndonjëherë për të ecur përpara duhet të kthehesh prapa dhe të bësh një hap. Jo se keni shumë mundësi. Me një breshëri planetësh në shtëpinë tuaj të 12-të, gjëja më e mirë për të bërë këtë muaj është të shikoni prapa në vitin që po përfundon. Kujdes nga seksi me një ish që mund të pasojë, pas 12/11.

Peshqit

(19 shkurt – 20 mars)

Hëna e Plotë e 8/12 mund t’ju bëjë të dëshironi të prishni gjithçka në shtëpinë tuaj, por nëse merrni frymë do të kuptoni se keni shumë njerëz rreth jush që mund t’ju ndihmojnë për çdo gjë që ju nevojitet. Sepse kur Jupiter largohet nga shenja juaj më 21/12, ajo që ju duhet vërtet është dashuria, mirëkuptimi dhe ndoshta një shtëpi e re.