Tifozja e famshme e Kroacisë, ish-missi Ivana Knoll është një nga personazhet më të përfolura në Kupën e Botës në Katar. Zeshkanja bukuroshe tërhoqi sërish vëmendjen me paraqitjen e saj në stadiumin “Al Janub”, ku do të mbështesë Kroacinë përballë Japonisë në përballjen e 1/8 të Kupës së Botës. Këtë herë nuk kanë qenë vetëm meshkujt që kanë dashur një foto me të. Vajzat arabe dhe ato japoneze kanë rendur pas Knoll, me këtë të fundit që ra në sy për veshjet provokuese në këtë Botëror. Kujtojmë se në Katar vendosën një kod të veçantë për veshjen, teksa alkooli u ndalua në stadium dhe rreth impianteve moderne.