Viti i kaluar ka qenë shumë i ndërlikuar për ish-futbollistin e Bareclonës Gerard Piqué dhe të dashurën e tij Clara Chia , dhe ka qenë aq i vështirë sa që tashmë po përflitet për një ndarje të mundshme, një romancë që doli në dritë këtë vit dhe më pas, vetëm pas pak muajsh thuhet se ata janë drejt ndarjes.

Sipas disa publikimeve në Spanjë, ka disa arsye pse Clara Chia nuk ndihet më rehat në marrëdhënien e saj me Pique, i cili përveç marrëdhënieve dhe çështjeve të punës, duhet të marrin pjesë dhe të kujdesen fëmijët e tij, Sasha dhe Milan, të cilët së shpejti do të largoheshin për të jetuar me nënën e tij, këngëtaren kolumbiane Shakira, në Shtetet e Bashkuara.

Për shkak të pabesive , problemeve dhe ndarjes nga Shakira, përveç luftës për kujdestarinë e fëmijëve të tyre, duket se e dashura e tij nuk e ka duruar dot ritmin apo presionin mediatik dhe është afër për t’i thënë lamtumirë marrëdhënies me Piqué.

Pse ka probleme mes Gerard Pique dhe Clara Chia?

Ndër versionet që flasin për një ndarje të mundshme mes çiftit është se 23-vjeçarja nuk i ka duruar ngacmimet e mediave, të cilët i kanë ndjekur në çdo moment për të marrë pamje të tyre së bashku, sidomos kur thashethemet për tradhtinë që u ngritën ndaj ish-lojtari të Barcelonës. Përveç kësaj, flitet për një gjoja favorizim ndaj saj në kompaninë Kosmos, në pronësi të Piques. Po duket se Chia është bezdisur për gjithë afrimin mes tij dhe Shakirë, sidomos ditët e fundit, të cilët janë takuar për të përfunduar negociatat për kujdestarinë e fëmijëve të tyre.

Të tjerë thonë se çiftit i është mjaftuar të qenit bashkë dhe se nuk po kalojnë mirë bashkë. Ndërsa kjo ndodh, Pique është parë më shumë me fëmijët dhe nënën e tij sesa me Clara Chia, me të cilën duket i largët.