Kombëtarja e Zvicrës i ka zbuluar sot fanellat e saj për Kampionat Botëror, i cili do të fillojë këtë të diel.

Ndërkohë, janë zbuluar edhe numrat që i kanë zgjedhur lojtarët, shkruan “Gazeta Express”.

Sa u përket futbollistëve shqiptarë, Xherdan Shaqiri e zgjodhi fanellën me numër 23, Granit Xhaka numrin 10 dhe Ardon Jashari numrin 26.

Zvicra është në grup me Zvicrën, Kamerunin dhe me Serbinë në Kupën e Botës.

Kontingjenti helvetik tashmë ka mbërri në Katar, ku do të mbahet kjo garë nga 20 nëntori deri më 18 dhjetor.

Numrat që i zgjodhën lojtarët e Zvicrës

1. Yann Sommer

2. Edmilson Fernandes

3. Silvan Widmer

4. Nico Elvedi

5. Manuel Akanji

6.. Denis Zakaria

7. Breel Embolo

8. Remo Freuler

9. Haris Seferovic

10. Granit Xhaka

11. Renato Steffen

12. Jonas Omlin

13. Ricardo Rodriguez

14. Michel Aebischer

15. Djibril Sow

16. Christian Fassnacht

17. Ruben Vargas

18. Eray Comert

19. Noah Okafor

20. Fabian Frei

21. Gregor Kobel

22. Fabian Schar

23. Xherdan Shaqiri

24. Philipp Koen

25. Fabian Rieder

26. Ardon Jashari