Pavarësisht nëse jeni beqar apo në një lidhje, ndihma e takimeve është shpesh shumë e dobishme. Ndonjëherë ne thjesht kemi nevojë për këshilla për të arritur në përfundimin se çfarë po bëjmë mirë, çfarë gabim, çfarë të ndryshojmë dhe çfarë jo.

Lexoni këshilla të shkurtra dashurie të përbëra nga vetëm disa fjalë për secilën shenjë të zodiakut më poshtë.

1. Dashi

Zgjidhni betejat tuaja me mençuri dhe mos i digjni ura në vapën e momentit sepse mund të pendoheni më vonë.

2. Demi

Merr frymë, bëji të ditur partnerit që e doni, por edhe lërini hapësirën e tij.

3. Binjakët

Mos u humbni në marrëdhënie – kujdesuni edhe për interesat tuaja.

4. Gaforrja

Besoni partnerit tuaj, hiqni armaturën tuaj.

5. Luani

Lëreni të shkëlqejë edhe partneri juaj. Mos harroni se bota nuk sillet vetëm rreth jush.

6. Virgjëresha

Ju duhet të pranoni dhe kuptoni faktin që njerëzit bëjnë gabime. Mos u tregoni shumë të ashpër me partnerin.

7. Peshorja

Ndonjëherë vendosni veten dhe nevojat tuaja në plan të parë. Një partner i mirë do ta kuptojë këtë.

8. Akrepi

Lëreni mënjanë pakënaqësinë dhe kaloni zënkat, debatet dhe grindjet pa arsye.

9. Shigjetari

Kujdes tonin tuaj. Thoni gjërat në një mënyrë më të këndshme.

10. Bricjapi

Relaksohuni dhe përpiquni të ndani jetën tuaj private nga ajo e biznesit.

11. Ujori

Ndaloni të jeni ai person që di gjithçka. Nëse dini diçka, nuk keni pse ta thoni me zë të lartë çdo herë.

12. Peshku

Mos u dorëzoni aq shumë sepse me kalimin e kohës, zemërimi i fshehur do të fillojë të krijohet.