48 orë përpara nisjes së Botërorit 2022, autoritetet tronditën tifozët duke njoftuar se nuk do të mund të konsumonin alkool në Katar.

200Por disa tifozë meksikanë tentuan të sfidojnë FIFA-n duke futur alkool në stadium.

Meksikani kishte fshehur alkool në dylbitë e tij dhe pretendonte ta pinte në stadium, por u zbulua nga punonjësi i sigurimit. Momenti më epik i videos është kur punonjësi vendos dylbitë në buzë dhe bën sikur do të pijë alkool nga ato.

Kjo video tashmë po bën xhiron në rrjet.