Janë publikuar pamjet brenda takimit trepalësh në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi.

Takimi është duke u ndërmjetësuar nga shefi i diplomacisë BE, Josep Borrell dhe emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

Fillimisht, Borrell ka pritur Kurtin dhe Vuçiç ndaras në takime, për të vazhduar më pas me këtë takim i cili tashmë ka përfunduar.

Kurti e Vuçiç as nuk shihen në sy.