Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të presë sot në një takim homologun e tij të Azerbajxhanit, Ilham Aliyev.

Ceremonia shtetërore e pritjes do të bëhet në Pallatin e Brigadave, ndërsa është parashikuar që të nisë në orën 10:30.

Po ashtu është parashikuar që të mbahet dhe një deklaratë për mediat.