Pjesëmarrja në një ngjarje si ‘Java e Modës në Paris’ nuk është rasti që të famshmit të jenë të sigurt me veshjet e tyre. Kur yjet ftohen të ulen në rreshtin e parë në një shfaqje, ata pritet të duken si pjesë e një të ftuari VIP – që do të thotë, të sjellin një look tërheqës, të veçantë dhe që bie në sy. Dikush që e kuptoi këtë gjë këtë javë? Kylie Jenner. Tashmë e njohur për stilin e saj, ylli shkoi larg duke rrezikuar gjatë gjithë javës. Zgjedhjet e papritura kanë dhënë rezultat.

Me çdo prezantim që ka marrë pjesë në Paris këtë javë, Jenner ka paraqitur një pamje më të guximshme se tjetra. Ndërsa çdo veshje është jashtëzakonisht e ndryshme, ato të gjithë kanë pasur silueta teatrale, avangarde. Veçanërisht, ato janë një largim nga fustanet më të hijshme, të ngushtë që ajo zakonisht vesh. Në shfaqjen e ‘Schiaparelli’ disa ditë më parë, ajo veshi një fustan blu prej kadifeje me një dekolte të theksuar, të kompletuar me një varse gjigante me formë zemre që e bënte të ngjante si një personazh i Disney-t (të gjithë e dinë se janë gjithmonë personazhet e veshur më mirë). Në shfaqjen e ‘Balenciaga’, ajo gjithashtu kishte veshur një fustan të errët deri në dysheme ngjyrë rozë të nxehtë, të kompletuar me nuanca të tipit Batgirl.

Madje edhe momentet e saj më casual gjatë ‘Javës së Modës në Paris’ kanë patur impakt. Në shfaqjen e ‘Loewe’, ajo veshi pardesynë gri të markës, por ishin të brendshmet e saj që morën gjithë vëmendjen. Ajo kishte veshur një pantallona të shkurtra me logo dhe pantallona të shkurtra ‘Loewe’, duke i bërë veshjet intime një veshje të sipërme. Në ‘Acne Studios’, ajo rikrijoi ‘the classic jersey dress’. I saji ishte në të bardhë dhe i kompletuar me një pelerinë, dhe më pas e aksesuar me syze dielli të bardha gjigante (duket aksesor i saj i preferuar këtë javë).

Ndërsa Jenner i ka dashur gjithmonë veshjet e stilistëve të saj, është gatishmëria e saj për të menduar jashtë kornizave dhe për të eksperimentuar – dhe për të ndryshuar në mënyrë drastike pamjen e saj në çdo shfaqje! – që e ka bërë atë si një nga të pranishmit e veshur më bukur në Paris këtë javë. Dhe kanë mbetur edhe dy ditë nga shfaqjet, që do të thotë se mund të kemi një ose dy momente të tjera epike Jenner.

Më poshtë, disa nga veshjet më të mira të Jenner për ‘Javën e Modës në Paris’.

Në Balenciaga

Në Mugler

Në Schiaparelli

Në Acne Studios

Në Loewe

Në Balmain

Në Coperni

Në Channeling “The Matrix”

Në një mbrëmje në Paris