Një 41-vje­ar ka rënë në prangat e policisë pasi tentoi të vidhte bankomatin e një filiali banke. Ngjarja ndodhi më 1 shtator dhe pas një jave policia ka mundur të identifikojë autorin.

41 vjeçari banues në Kurbin u përpoq të dëmtonte me mjete të forta, bankomatin e një filiali banke të nivelit të dytë, në Laç, me qëllim vjedhjen e parave në të.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.