Super modelja kanadeze Linda Evangelista u rikthye në pasarelë pas 15 vitesh dhe pas operacionit të kriolipolizës për të hequr indin dhjamor që e la të shpërfytyruar. Ajo e bëri atë, dukshëm e emocionuar, për baguetën ikonike Fendi, e cila këtë vit festoi 25 vjetorin e saj të parë, duke nisur javën e modës në Nju Jork.

Evangelista e mbylli shfaqjen në tre akte në sallën e mbushur me njerëz në Hammerstein Ballroom në Midtown, një bashkëpunim i paprecedentë krijues që pa në pistë stilistin Kim Jones, mentorin e tij Marc Jacobs me një prekje të Tiffany dhe Sarah Jessica Parker. Duartrokitje dhe emocion kur protagonistja e pasarelave të viteve ’90 iu bashkua Jones, Jacobs, Silvia Venturini Fendi dhe Delfina Delletrez në skenë.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri 12345678910111213PreviousNext
Për të mbështetur Lindën në rikthimin e saj në skenë ishin edhe Kate Moss (me vajzën e saj Lila që eci me Bella Hadid, Vittoria Ceretti dhe Precious Lee), Amber Valletta, Shalom Harlow dhe Christy Turlington.