Dashi

Keni një listë të gjatë punësh sot. Nuk do t`ju ndihmojë shpërqendrimi dhe fiksimi pas të kaluarës. Madje mund të ngjallë emocione që nuk e kishit menduar se do t’i ndjenit më. Reagimet tuaja do t’ju befasojnë dhe do t’ju bëjnë të rivlerësoni të kaluarën dhe të tashmen.

Demi

Komentet ose sjellja e një të riu do t’ju bëjnë të qeshni. Thjesht mos i lini të shohin reagimin tuaj, përndryshe ata do ta bëjnë zakon këtë dhe më vonë nuk do të jetë aq zbavitëse. Jeni të mërzitur për një çështje pune, por mos e ekzagjeroni me shefin tuaj. Jini të durueshëm dhe me kalimin e kohës do të arrini atë që dëshironi.

Binjakët

Nëse merrni përsipër një punë, synoni ta bëni atë siç duhet. Lënia e gjithçkaje në minutën e fundit nuk është mënyra e duhur për ta kryer punën me një standard të lartë. Po mendoni të jeni në kontakt me dikë që nuk e keni parë prej kohësh. Humbja e një numri telefoni është mënyra e Universit për t’ju ndihmuar të vazhdoni përpara.

Gaforrja

Prej disa kohësh keni qenë kurioz për një incident, por nuk keni dashur të bëni shumë pyetje. Gjithçka do të zbulohet kur dikush do ta rihapë këtë në bisedë dhe t’ju japë të gjitha përgjigjet që keni kërkuar.

Luani

Njerëzit janë të impresionuar nga talenti. Ata mund të mos e kuptojnë punën e vështirë për të arritur rezultate. Ju keni filluar të pyesni veten për sa kohë do të jeni në gjendje ta bëni këtë. Vazhdoni të keni mendime pozitive për të shmangur ankthin. Përqendrojini energjitë drejt suksesit.

Virgjëresha

Doni të qëndroni me dikë edhe pse e dini që familja juaj nuk e miraton këtë marrëdhënie. Ecni me kujdes dhe mendoni nëse ata janë të denjë për një sakrificë kaq të madhe. Më shumë detaje do të zbulohen në një takim pune, nga sa keni menduar ndonjëherë se ishte e mundur.

Peshorja

Vetëm për shkak se një mik ju inkurajon të eksperimentoni me një strategji të re për të fituar para, nuk do të thotë se do të funksionojë. Përpjekjet e para mund të jenë zhgënjyese dhe megjithëse kjo do t’ju zhgënjejë, shikojeni si një mundësi për të modifikuar planet, për t’i bërë ato më praktike.

Akrepi

Zgjidhini fjalët tuaja me kujdes gjatë një bisede delikate. Ju mund të thoni më shumë sesa keni menduar për një çështje që duhet mbajtur sekret. A po e hidhni besimin tuaj te njerëzit e duhur? Nëse dikush ju ka zhgënjyer më parë, mund ta bëjë këtë përsëri. Lërini ngjarjet që kanë ndodhur kohët e fundit t`ju bëhen mësim.

Shigjetari

Ju e kuptoni se ka diçka të rëndësishme që nuk thuhet gjatë bisedave ballë për ballë dhe në internet. Derisa të merrni përgjigjet, po përpiqeni të plotësoni vetë boshllëqet që mungojnë. Do të ishte më e lehtë t’i bëni ato pyetje që po vërtiten në mendjen tuaj. Vetëm kështu do të mund të kaloni në gjëra të tjera.

Bricjapi

Rikthimi në arsim do t’ju japë një shans për të përfunduar një kurs që është ndërprerë në të kaluarën. Nuk je kurrë shumë i vjetër për të mësuar dhe ndjekja e një kursi studimi është një mënyrë e shkëlqyer për t’i dhënë trurit një stërvitje të mirë. Dikush i afërt është i prirur të bëjë ndryshime. Dekurajojeni, pasi nuk do të përfitojë aq sa mendon nga këto ndryshime.

Ujori

Mendimi juaj për dikë që keni takuar në të kaluarën dhe që nuk ju ka lënë përshtypje të mirë po ndryshon. Kur e gjeni veten duke punuar ose duke kaluar kohë me ta përsëri, do të zbuloni se ka shumë anë të tyre që nuk i kishit njohur se ishin aty.

Peshqit

Një çështje financiare ose biznesi do të zgjidhet shpejt, por ju dyshoni se ka aspekte të situatës që nuk janë marrë parasysh. Shefi juaj ose një këshilltar profesionist do të japin sigurinë e tyre se gjithçka do të zgjidhet në favorin tuaj. Nuk ke zgjidhje tjetër veçse të besosh se ata e kuptojnë atë që thonë.